Ministrat që dështuan të bëhen deputetë – Lajmi.net
Ministrat që dështuan të bëhen deputetë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:19, 29 June 2017
Edita Tahiri
Edita Tahiri
Së paku katër ministra dhe një zëvendëskryeministër nga qeverisja e fundit PDK-LDK nuk kanë marrë votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë.

 

Në zgjedhjet e 11 qershorit dështuan Hajredin Kuçi, Arsim Bajrami dhe Edita Tahiri nga koalicioni PAN, ndërsa Skënder Hyseni dhe Haki Demolli nga koalicioni LAA.

Hajredin Kuç,i si zëvendëskryeministër në detyrë, mori vetëm 7986 vota.

Arsim Bajrami, ministër në detyrë i Arsimit, ka marrë 8341 vota.

Edita Tahiri, ministre për Dialog, mori vetëm 3847 vota.

Skënder Hyseni, ministër në detyrë i Punëve të Brendshme, ka marrë vetëm 2068 vota.

Haki Demolli, ministër në detyrë i FSK-së, mori 6880

Fjalët kyçe: Deputetet, ministrat, PAN, zgjedhjet

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals