Receta – Lajmi.net

Aktuale

Qofte me mish viçi në salcë

Një recetë e shijshme e qofteve të viçit në salcë....

25 July, 2014 Lexo më shumë

Gabimet që i bëni kur përgatitni një pulë

Jeni kujdesur të mos digjet, e keni pjekur sa duhet dhe keni përdorur erëza të mjaftueshme, mirëpo prap pula juaj nuk është e shijshme? Ja ku jeni duke gabuar....

22 July, 2014 Lexo më shumë

Tortë me vishnje

Një recetë e lehtë për të përgatitur një tortë të shijshme nga vishnjet....

15 July, 2014 Lexo më shumë

Ananasi, fruti ideal për konsumim gjatë verës

Ananasi është mjaft i mirë. Përdoreni atë në sallata, kokteje dhe madje në deserte. Këtu kemi një recetë të shpejtë për të konsumuar ananasin gjatë stinës së verës....

19 June, 2014 Lexo më shumë

Akullore me kanellë e me lajthi

Vera pothuajse ka ardhur dhe ëmbëlsira më e mirë është akullorja. Kush nuk do të donte që gjatë vapës edhe të freskohet edhe të konsumojë diçka të ëmbël. ...

30 May, 2014 Lexo më shumë

Tiramisu në gotë

Tiramisu është një ndër ëmbëlsirat më bashkëkohore aktualisht. Ka prejardhje nga Italia dhe si recetë njihet në tërë botën. Dominon shija e kafesë në të dhe nuk është shumë e rëndë për tu konsumuar....

30 May, 2014 Lexo më shumë

Sallata shope, ushqimi më i popullarizuar në BE

Me votat e qytetarëve të Bashkimit Evropian, sallata shope është shpallur specialiteti më i popullarizuar brenda familjes 28 anëtarëshe evropiane. ...

27 May, 2014 Lexo më shumë

Tortë me djath dhe me dredhëza

Kjo ëmbëlsirë është shumë verore dhe e shijshme njëkohësisht, andaj ju sygjerojmë ta përgadisni, sepse përmban edhe produkte të cilat nuk janë shumë kalorike....

12 May, 2014 Lexo më shumë

Rrolladë me mish dhe me spinaq

Receta është shumë ushqyese dhe apkikohet shumë nëpër gjithë vendet e botës, e sidomos për njerëzit të cilët parapëlqejnë mishin dhe spinaqin. Këto shije kombinohen shumë mirë me njëra-tjetrën, andaj ju sygjerojmë ta përgadisni, sepse do ndaheni të kënaqur dhe tryezës suaj familjare do i shtohet edhe një recetë më shumë....

3 May, 2014 Lexo më shumë

Brusketa me domate

Është recete jashtëzakonisht e thjeshtë për t\'u përgaditur dhe përfundohet për një kohë shumë të shkurtër. Këtë recetë mund ta gatuani dhe ta konsumoni sidomos për paragjellat....

2 May, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO