Fit – Lajmi.net

Aktuale

Femrat më të vështirë se meshkujt për të rënë nga pesha

Femrat e kanë më të lehtë të shtojnë në peshë sesa meshkujt, për shkak të ndryshimeve në një pjesë të trurit që kontrollon kaloritë. ...

6 February, 2016 Lexo më shumë

Cilat janë benefitet e Yoga-s?

Yoga është një formë meditimi dhe aktiviteti fizik, që ju ndihmon në rritjen e elasticitëtit të trupit, përmirësimit të frymëmarrjës, minimizon stresin dhe ndikon pozitivisht në shëndëtin në përgjithësi (fizik & mendor). ...

6 February, 2016 Lexo më shumë

Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta në ditë (VIDEO)

Këmbët janë ndër atributet më të rëndësime të feminitetit, ndërkaq këmbët e holla dhe të gjata nuk është aq e vështirë t’i keni....

5 February, 2016 Lexo më shumë

Ja si të keni të pasme perfekte brenda 28 ditëve (VIDEO)

Të pasmet janë një ndër pjesët e trupit të femrës që shihen më shumë dhe që pëlqehen tepër nga gjinia e kundërt....

3 February, 2016 Lexo më shumë

Dieta indiane me të cilën do të humbisni 7 kg për 7 ditë

Dieta indiane zgjat 7 ditë, gjatë së cilës mund të humbisni deri më 7 kg. Gjatë dietës nuk duhet të konsumoni lëngje të tjera përveç ujit dhe çajit të zi pa sheqer....

2 February, 2016 Lexo më shumë

Cila është mënyra më e mirë për të rënë në peshë?

Hani më pak, lëvizni më shumë dhe gjasat janë shumë të mëdha që të humbni peshë… por vetëm për një kohë të shkurtër....

29 January, 2016 Lexo më shumë

Ja pse duhet të vraponi çdo ditë

Vrapimi për çdo ditë për disa minuta është po aq i dobishëm sa vrapimi i gjatë, kur është fjala për zgjatjen e jetëgjatësisë, sipas një studimi të publikuar, i cili tregon se vrapuesit jetojnë më gjatë sesa njerëzit joaktivë....

29 January, 2016 Lexo më shumë

Disa ushqime të cilat e luftojnë dhjamin

Një lajm shumë i mirë më në fund arriti! Ju mund të djegni yndyrën duke ngrënë ushqime të shijshme....

27 January, 2016 Lexo më shumë

Hiqeni qafe celulitin me këtë pije

Grejpfruti është frut magjik i cili ndihmon në luftën kundër celulitit sepse përmirëson qarkullimin, parandalon mbledhjen e ujit në trup, e përshpejton metabolizmin, largon toksinet nga organizmi dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak....

27 January, 2016 Lexo më shumë

Dieta me vezë për të larguar 3 kg në vetëm 3 ditë

Kjo dietë është për humbje peshe të shpejtë dhe ju duhet ta aplikoni vetëm 3 ditë në javë....

24 January, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO