Fit – Lajmi.net

Aktuale

Kjo video tregon 100 vitet e fitnesit në 100 sekonda

Nga vitet 1910 dhe 1920, e deri tek ushtrimet e shekullit të 20-të dhe ato të sotshme, kjo video tregon se si evoluoi fitnesi gjatë një periudhe prej 100 vjetësh....

12 April, 2015 Lexo më shumë

Si të humbni peshë me anë të një kafeje?

A jeni të gatshëm të humbni peshë? Ai ka humbur 88 kg, mos humbni kohë. Filloni që tani dhe shikoni rezultatet e pabesueshme!...

12 April, 2015 Lexo më shumë

Dieta që përdorin yjet e Hollywood-it

Mjaft e përdorur nga yjet e Hollywood-it, kjo dietë nuk ju privon nga asgjë....

29 January, 2015 Lexo më shumë

Këshilla për tu dobësuar në dimër

Të dobësohesh në dimër është një gjë pothuajse e pamundur. Pamundësia për të dalë dhe lëvizur lirshëm si dhe mungesa në një farë mase e ushqimeve relativisht më të lehta janë dy prej arsyeve që favorizojnë këtë gjë....

17 January, 2015 Lexo më shumë

Frymëmarrja e thjeshtë mund të ju ndihmojë të hiqni disa kilogramë

Për të humbur kilogramë të tepruar, e gjitha çfarë ju duhet të bëni është që të merrni frymë dhe ta lëshoni atë më shumë gjatë ushtrimeve apo ecjeve të shpejta, ka zbuluar një studim i ri....

14 January, 2015 Lexo më shumë

2 lëvizje për një bel të bukur

Pantallonat e ngushtë dhe të rehatshëm zakonisht ju ndihmojnë që të shfaqni një bel më të dukshëm se kurrë. Por, nëse dëshironi që të keni një bel të hollë dhe të formësuar, duhet që patjetër t’i ndiqni këto dy lëvizje....

10 January, 2015 Lexo më shumë

4 ushtrime të mrekullueshme për ta filluar ditën mirë

Këtu është një listë e disa ushtrimeve të thjeshta të cilat mundeni shumë thjeshtë t’i bëni në mëngjes në mënyrë që të ndjeheni më mirë gjatë gjithë ditës....

27 December, 2014 Lexo më shumë

Fitoni një formë të trupit me vetëm 7 minuta ushtrime

Fitoni një formë të trupit me këtë stërvitje energjike prej 7 minutave!...

7 December, 2014 Lexo më shumë

Ushtrime të thjeshta që ju formësojnë këmbët

Ushtrimet janë një gjë pozitive. Jeta aktive është padyshim më shumë argëtuese. Ajo përmirëson shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Stërvitjet rutinore sigurojnë energji....

26 November, 2014 Lexo më shumë

Fitnesi, biçikleta dhe ngjitja në litar çojnë në orgazëm

Sipas një studimi të ri, gjithnjë e më shumë femra kanë provuar orgazmën e shkaktuar me ushtrime. Këtë lloj orgazme e pranojnë, edhe ekspertët e fitnesit, edhe shkencëtarët....

8 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO