Familja – Lajmi.net

Aktuale

Kthehen nga muaji i mjaltit, gjejnë shtëpinë të rrethuar me ‘Murin e Berlinit’ (Foto)

Të porsamartuari kanë mbetur të dëshpëruar, kur u kthyen nga muaji i mjaltit dhe e gjetën shtëpinë të rrethuar me një mur të lartë afro dy metra....

28 May, 2018 Lexo më shumë

Nëse një femër ka këto karakteristika, mos e leni të ju ikë, thonë shkencëtarët

Njerëzit në një marrëdhënje afatgjatë, një ditë mund të vijnë në një pikë ku do ta pyesin veten: A është personi që e kam në krah me të vërtetë i duhuri për ta kaluar gjithë jetën me të, apo a është kjo gruaja e duhur për mua?Shkencëtarët në mbarë botën po kërkojnë çështje jashtëzakonisht të komplikuara përreth dashurisë dhe marrëdhënieve dhe kanë shpenzuar mijëra orë duke u përpjekur të kuptojnë se si njerëzit përshtaten së bashku dhe cilat cilësi duhet të sjellin në një marrëdhënie për ta bërë atë një jetë të lumtur dhe të qëndrueshme....

27 May, 2018 Lexo më shumë

E tmerrshme: E mbajtën kufomën e nënës në shtëpi për 5 muaj që t’ia merrnin pensionin

Fëmijët e një gruaje 70 vjeçe kishin mbajtur kufomën e saj në shtëpi për më shumë se pesë muaj, me qëllim që të marrin pensionin e saj....

27 May, 2018 Lexo më shumë

Projekti i shtëpisë e cila lehtë mund të ndahet në rast divorci

Këtë shtëpi të paparë konceptuale e ka dizajnuar Studioja OBA e Amsterdamit për të zgjidhur problemet e shumicës së çifteve të cilat ndahen....

27 May, 2018 Lexo më shumë

Për prindërit, fëmijët duhet të pinë më shumë ujë

Sipas një studimi të publikuar në Amerikë, fëmijët nuk po pinë mjaftueshëm ujë....

26 May, 2018 Lexo më shumë

Jeni akoma beqarë? Epo fajin e keni vet sipas ekspertëve

Sipas psikologëve ekziston një arsye pse shumë nga ne jemi akoma single. Jeni duke sabotuar veten dhe s’po e kuptoni! ...

26 May, 2018 Lexo më shumë

Pse meshkujt nuk e duan martesën

A mjafton thjesht ai të jetë i dashuruar në ty? Mos harro se përpos kërkesave të tua, ka kohë që edhe prindërit kanë filluar të të pyesin vazhdimisht "Pse ai nuk martohet?". Sa herë je munduar ta hapësh këtë temë me të dashurin apo të fejuarin tënd e nuk ke marrë asnjë përgjigje......

25 May, 2018 Lexo më shumë

Tri lloje të vajzave që duhen shmangur

Për disa meshkuj, pothuajse secila vajzë është e mirë deri kur të ndahen nga ato, por me disa pjesëtare të gjinisë së bukur është më mirë që të mos hyhet në lidhje të thella....

25 May, 2018 Lexo më shumë

Pse martesa e dytë është më e mirë se e para

Nëse martesa juaj e parë nuk ka qenë ashtu siç e keni dashur, nuk duhet të brengoseni, sepse ka arsye se pse martesa e dytë është më e mirë se e para....

22 May, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO