Këto janë dobitë e sodës së bukës – Lajmi.net
Këto janë dobitë e sodës së bukës
Autori: Lajmi.net LifestyleRecetaShëndeti 21:04, 12 August 2017
Soda e bukës kushton pak por vlera e saj është e shumëfishtë, përcjell lajmi.net

Këtë përbërës mund ta përdorni për të zbardhuar dhëmbët, apo si maskë për fytyrë. Gjithashtu soda e bukës është e njohur për luftimin dhe pastrimin e parazitëve nga frutat dhe zarzavatet.

Me të po ashtu mund të shmangni erën e djersës nga sqetullat dhe këmbët.

Ndihmon edhe në tretje të ushqimit, pastrim të tapetit si dhe lufton kripërat e depozituara të ujit në lavatriçe dhe enëlarëse. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: dobitë, soda e bukes

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush