Kalon nëntë vite duke fotografuar njerëzit e njejtë duke shkuar në punë, i mahnitshëm ndryshimi… – Lajmi.net
Kalon nëntë vite duke fotografuar njerëzit e njejtë duke shkuar në punë, i mahnitshëm ndryshimi…
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 8:53, 12 October 2017
Fotografi danez Peter Funch ka kaluar pothuajse 10 vite duke qëndruar në stacionin qendror në New York, duke realizuar fotografi.

 

Gjatë procesit të editimit, ai ka kuptuar se foto arritur efekte speciale: ai përfundoi duke ju bërë foto njerëzve të njejtë, në kohën ditore dhe vendin e njejtë, dy apo tre herë gjatë viteve.

‘Mund të mos besoni, por njerëzit e kanë përcjellur ritualin e njejtë për pothuajse 10 vite’ ka thënë Funch për Fast Co Design, transmeton lajmi.net

‘Është veçse një specifikë e New Yorkut, ideja se njerëzit bëjnë të njëjtën gjë përsëri dhe përsëri,’ thekson më tej ai.

Shikoni më poshtë ndryshimin e njerëzve për gjatë këtyre viteve. /Lajmi.net/

People-Street-Photography-9-Years-Peter-Funch2012.06.08 And 2 Weeks Later2012.06.27 And 2 Weeks Later2012.05.31 And 2 Months LaterPeople-Street-Photography-9-Years-Peter-Funch2007.06.27 And 9 Years LaterPeople-Street-Photography-9-Years-Peter-Funch2007.06.28 And 5 Years Later2012.06.27 And 2 Weeks LaterPeople-Street-Photography-9-Years-Peter-Funch

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO