Ja si mund t’i eliminoni njollat në fytyrë! – Lajmi.net
Ja si mund t’i eliminoni njollat në fytyrë!
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:02, 13 June 2018
Maska me qumësht është mjaft efikase për eliminimin e njollave në fytyrë.

Sigurisht, përveç qumështit si përbërës kryesor, kjo maskë kërkon edhe një përbërës tjerër.

Përbërësit:
1/2 lugë kripë
2 lugë qumësht
Përgatitja:
Në një enë të vogël hidhni gjysmë lugë kripë dhe sipër shtoni qumështin. Përziejeni mirë derisa të tretet kripa dhe të krijohet një masë homogjene e njëtrajtshme. Aplikojeni me kujdes në fytyrë duke shmangur zonën e syve, sepse kjo zonë është shumë e ndjeshme dhe për këtë kemi maska të tjera që duhen aplikuar.

Këtë maskë mbajeni për 10 minuta dhe pastaj shpëlajeni me ujë të bollshëm.
Do të shihni që aknet dhe njollat do t’ju pakësohen, sepse kripa desinfekton fytyrën, transmeton 360grade.al Maskën aplikojeni një herë në javë, për dy muaj rresht./In Tv/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO