Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard – Lajmi.net
Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 8:12, 19 May 2017
Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit".

Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ai që i komunikoi protestuesve se ajo do të hiqej.

Menjëherë pas kësaj protestuesit u larguan për në selinë e PD, dhe në bulevard nisi puna për çmontimin e çadrës.

Mëngjesin e sotëm në bulevard është lejuar edhe qarkullimi i automjeteve.

Opozita ngriti çadrën para godinës së Kryeministrisë, në 18 shkurt 2017, ku kërkonte qeveri teknike përmes së cilës mund të realizohen zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Por pas marrëveshjes së arritur duke u gdhirë e enjte, mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama, çadra e ka përmbushur misionin e saj, dhe është hequr nga bulevardi.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3