Gjyshi dhe vajza do të vdesin brenda javësh! – Lajmi.net
Gjyshi dhe vajza do të vdesin brenda javësh!
Autori: Lajmi.net BotaFunKuriozitete 20:33, 11 January 2018
"Në pak ditë unë do të duhet ta varros këtë vajzë të bukur ... atëherë unë do të duhet ta varros babain tim": Mami ndan fotografinë e zemrës së babait të saj të sëmurë pranë vajzës së saj me kancer, ata do të vdesin brenda javëve të njëri-tjetrit

Një nënë ka ndarë një foto të çrregullt që thekson ndikimin shkatërrues të kancerit në familje.

Vajza pesëvjeçare e Ally Parker po lufton një betejë të humbur kundër një forme agresive të kancerit të trurit, ndërsa babai i saj është sëmurë terminalisht me një sëmundje neurone, transmeton lajmi.net.

Nëna nga Florida tani përballet me perspektivën e zymtë për të varrosur të dy, vajzën dhe babain e saj brenda javëve të njëri-tjetrit.

Kështu që ajo e ngarkoi një foto në Facebook të dielën duke treguar babanë e saj, Sean Peterson, duke qarë nga shtrati i spitalit të mbesa.

Shprehja e dukshme e agonisë në fytyrën e tij përcjell një dhimbje që i gjithë familja është e detyruar të durojë.

Më 6 dhjetor, Braylynn Lawhon u diagnostikua me Difuzin Intrinse Pontine Glioma – forma më vdekjeprurëse e kancerit të trurit që nuk ka shërim dhe pa mbijetesë, sipas The Daily Advertiser.

Gjendja e saj është përkeqësuar, por mjekët po luftojnë për të trajtuar sëmundjen e saj.

Parker ka postuar për gjendjen e vajzës së vogël në një përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin.

“Ne të gjithë menduam se ata do të jetonin mes nesh … dhe sigurisht nuk kemi menduar kurrë që Braylynn-i im i çmuar i vogël do të ishte e para që do të shkonte”, shkruante Parker në postin e saj në Facebook.

“Viti i kaluar ishte i vështirë për ne, por nuk mund të filloj dot të shpjegoj se sa e vështirë do të jetë tashmë.

‘Në pak ditë unë do të duhet ta varros këtë vajzë të bukur të vogël. Muaj, ndoshta edhe javë, më vonë, do të duhet ta varrosin babanë tim. ‘

“Të dy heronjtë e mi, të shkuar, brenda të njëjtit vit,” vazhdon ajo. ‘Si mund të na ndodhte kjo? Çka bëri ndonjë prej nesh për ta merituar këtë?

‘Pse duhet të na lënë? Çfarë duhet të bëjmë? Unë nuk pranoj të besoj se ka një arsye për këtë. Kjo botë është një vend i tmerrshëm. ‘

Familjes Pensacola iu dha një gjallëri shprese pasi dëgjoi për trajtimin revolucionar eksperimental në Meksikë.

Aktualisht po mbledhin donacione përmes një faqeje GoFundMe që kërkon të rrisë 300,000 dollarë për procedurat.

Trajtimi, i cili nuk mbulohet nga sigurimi, kushton rreth 30.000 dollarë në raundin e parë, dhe për shkak të natyrës agresive të këtij kanceri, disa raunde nevojiten për sukses, njoftoi The Advertiser.

Braylynn është ende këtu. Pulsi është ende i fortë. Vitalet janë ende normale, “shkroi Parkeri të hënën.

“Mund të duhen disa ditë, sepse çdo gjë duhet të jetë e PERFEKTUAR për ditën e saj të madhe. Deri atëherë, ajo është akoma me ne, ende duke luftuar, ende të fortë. ‘

Parker thotë se tani është e vendosur për të rritur ndërgjegjësimin dhe fondet për DIPG, duke krijuar një faqe në Facebook të quajtur Batalioni i Braylynn.

“Vajza ime e vogël meriton të jetojë një jetë të lumtur dhe po kështu edhe çdo fëmijë tjetër që ka pasur për t’u përballur me DIPG”, shkruan Parker në faqen e mediave sociale.

“Ne duhet t’i japim fund kësaj. Asnjë fëmijë më shumë nuk mund të marrë këtë sëmundje dhe të lejohet të vdesë prej saj. KEMI të gjejmë një kurë, jo një ndihmë të mallkuar. Këta fëmijë meritojnë shumë më tepër se kaq, një ditë së shpejti dikush duhet të zbulojë se çfarë shërimi është. ‘ /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO