Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor – Lajmi.net
Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:44, 12 August 2017
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja e duhur dhe këtë mund ta bëjnë kur të duan, pasi askush “s’po e mban me zor”, në LAA.

Pacolli ditë më parë tha se do ua ofrojë 10 ditë LDK-së e Vetëvendosjes që të bëjnë një zgjidhje përndryshe do të rishqyrtojë opsione të tjera, pasi vendi tash e sa kohë ka mbetur i bllokuar.

“Nuk e vlerësoj hiç këtë far pune, nëse zoti Pacolli e vlerëson se nuk duhet me qenë në koalicion, ne nuk jemi duke e mbajtur me zor”, ka deklaruar Gashi për Gazetën Blic, i pyetur për deklarimin e Pacollit.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO