Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

Ja pse gratë jetojnë më gjatë se burrat (Foto)

Në një set prej 24 fotografive, ju do t’i shihni plot 24 arsye pse gratë jetojnë më gjatë se burrat. ...

17 January, 2017Lexo më shumë

Të mençurit janë më të lumtur kur rrinë vetëm

A keni dashur ndonjëherë që të ikni larg, shumë larg, dhe të jeni shumë larg nga të gjithë? Nëse po, atëherë ju jeni shumë i mençur dhe shkencëtarët kanë diçka për të thënë lidhur me këtë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Gjërat që askush nuk ua mëson në shkollë (Video)

Në shkollë mësoni çdo gjë që duhet të dini për matematikën, historinë, shkencën, por çfarë për mësimet që duhet t'i dimë për jetën?...

16 January, 2017Lexo më shumë

Poshtë shtëpisë ku banonin me qira, studentet gjetën një shpellë të fshehtë (Foto)

Stepanie Bennett dhe dy shoqet që ndajnë së bashku një shtëpi në Nottingham të Anglisë, janë befasuar kur e kanë parë në podrum një shpellë të fshehtë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Gruaja që është alergjike nga burri i saj

Njëzet e nëntë vjeçarja, Johanna Watkins nga Minnesota ka një alergji shumë të çuditshme. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

“Lord of the World”: Libri i vitit 1907, kishte parashikuar Obamën president të SHBA-ve (Video)

Libri “Lord of the World” është botuar në vitin 1907, dhe në të janë parashikuar gjëra të tmerrshme....

16 January, 2017Lexo më shumë

Këto janë gjërat që vetëm adoleshentët i kuptojnë (Video)

Adoleshenca paraqet ndër vitet më të mira të jetës. Por gjithashtu edhe vitet të cilat më shumë ju kanë nervozuar, ju kanë bërë më social....

16 January, 2017Lexo më shumë

A e keni ditur se ekzistojnë këpucët me flokë? (Video)

Mund të keni menduar se keni parë çdo stil të këpucëve, por e keni gabim! ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Luftë e përgjakshme e ariut me ujqërit për drerin (Foto)

Ky është momenti kur një ari vendosi të luftojë kundër një tufë ujqërish për një dre që ata e vranë. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Elvis Presley shfaqet në ditëlindjen e tij të 82-të (Foto)

Dhe tani ata pretendojnë se një fotografi e re e këngëtarit, e bërë në shtëpinë e tij në Graceland tregon se ai është ende gjallë dhe madje e vizitoi shtëpinë e tij të vjetër në ditëlindjen e tij të 82-të javën e kaluar.Fotografitë shfaqin një burrë të madh me flokë dhe mjekër të bardhë duke qëndruar në mesin e turmës gjatë ceremonisë që ndodhi të dielën e kaluar në Graceland, transmeton Gazeta Express.Dhe prej se fotografia u postua në faqen e Facebookut “Elvis Presley is Alive”, disa fansa janë të bindur se burri në fotografi është bash ashtu siç do të dukej ylli si një plak....

16 January, 2017Lexo më shumë

Pasuria e tetë miliarderëve sa gjysma e vlerës së asaj sa kanë gjithë njerëzit në Tokë

Tetë personat mbajnë në duar të njëjtë vlerë të pronës sa gjysma e popullsisë në botë, kjo shkallë e pabarazisë “mund ta shkatërroi shoqërinë tonë”, thuhet në raportin e organizatës Oxfam....

16 January, 2017Lexo më shumë

Mos paguani shtrenjtë për parfumet origjinale. Çmimi i tyre real është 2 euro!

Padyshim se parfumi dikur konsiderohej luks por tani thuajse është bërë pjesë e pandashme në jetën tonë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Del fotomontazhi i Enver Hoxhës me Stalinin që nuk u botua kurrë (Foto)

Një fotomontazh i rrallë që daton që prej vitit 1952, dhe ku në qendër të tij është ish-diktatori Enver Hoxha, është bërë publik ditën e sotme nga gazetari dhe studiuesi Kastriot Dervishi....

16 January, 2017Lexo më shumë

Së shpejti fluturimi i parë në hënë nga një kompani private

Richards ka potencuar se përmes dërgimit të mjetit kozmik në hënë dëshirojnë të fillojnë epokën e zbulimeve në hënë me kosto të ulët....

16 January, 2017Lexo më shumë

Truri mashkullor kërkon seksin para ushqimit

Thuhet se rruga për të fituar zemrën e një mashkulli kalon nga stomaku i tij, por një studim i fundit sugjeron se kur vjen puna tek seksi, ushqimi është gjëja e fundit për të cilën burrat mendojnë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Zbulohet sekreti i jetëgjatësisë

Të dëshpëruar për një porcion magjik që mund t’u zgjasë jetën, shumëkush përpiqet të provojë gjëra nga më të ndryshmet, me besimin se do t’u gëzohen më shumë viteve. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Zbulohet arsyeja përse flasim në gjumë

Ju kanë thënë ndonjëherë që flisni në gjumë ?...

16 January, 2017Lexo më shumë

Zbulohet një merimangë misterioze në Singapor (Video)

Shkencëtarët kanë mbetur të befasuar nga një merimangë misterioze në Sinagapor, të cilës mund t’ja shohësh se si ajo pulson...

16 January, 2017Lexo më shumë

Nënëlokja shqiptare që përjetoi tri luftëra (Video)

Zela Rexhepi, nga fshati Svircë e Medvegjës,ditë më parë festoi 100 vjetorin e lindjes....

16 January, 2017Lexo më shumë

Lindi fëmijën në veturën e policisë, shkaku i borës që kishte bllokuar trafikun (Foto)

Emily McBride nga Staffordshire i Anglisë e ka lindur fëmijën në ulësen e pasme të veturës së policisë, sepse ishte bllokuar në trafik shkaku i stuhive të borës....

16 January, 2017Lexo më shumë

Blue Monday – Dita më depresive e vitit

Sot është E Hëna Blu, ose ndryshe dita më depresive e vitit....

16 January, 2017Lexo më shumë

Kjo është zyra antiplumb e Donald Trump (Foto)

Intervista e Donald Trump për Brexit dhe vizioni i tij për marrëdhëniet e SHBA-së në të ardhmen, i kanë lejuar të ketë një paraqitje të jashtëzakonshme në selinë e Nju Jorkut, njeriut më të fuqishëm në planet....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ja pse ju zë rryma elektrike në ditët e ftohta

Thuajse të gjithëve u ndodh që t’i ‘zërë korenti’ gjatë ditëve të dimrit. Por e dini se përse shkaktohet kjo? ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Zbulohet burgu ku kishte qëndruar drakula

Me rastin e punëve të restaurimit në kështjellën Tokat, arkeologët turq zbuluan një tunel sekret, si dhe dy qeli të burgut, ku mendohet se, në fillim të shekullit XV, ishte mbajtur si i burgosur Vlad III Ngulësi, i cili ka shërbyer si frymëzim për krijimin e personazhit të Drakulës nga ana e Bram Stokerit. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Pse e hëna e 16 janarit konsiderohet ‘dita më e mërzitshme e vitit’

Janari përmban ditën më të trishtë të vitit, që shkaktohet nga një kombinim faktorësh, duke përfshirë qëllimet e paarritura të vitit të kaluar, të ftohtit dhe faktorët e tjerë dëshpërues....

16 January, 2017Lexo më shumë

Provoi ta nxirrte burrin nga burgu duke e bartur me valixhe (Foto)

Antonieta Robles Saouda është arrestuar nga rojat e një burgu në Venezuelë, pasi provoi ta nxirrte Ibrain Jose Vargas Garsia të futur në valixhe....

16 January, 2017Lexo më shumë

Brenda kësaj shpelle, fshehet një fshat i tërë

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje në mal. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Katërvjeçarja ka lexuar mbi njëmijë libra (Foto)

Daliyah Arana nga Shtetet e Bashkuara, që është katërvjeçare, ia ka dalë të lexojë më shumë se njëmijë libra....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ju kujtohet fytyra e bebes në diell tek ‘TeleTubbies’? Ja si duket ajo sot

Dikur për të gjithë ne shumë i pëlqyer 'teletubbies' që fillonte me daljen e një dielli duke buzëqeshur e përsonazhi i fytyrës në diell, tani është 22 vjeçare....

15 January, 2017Lexo më shumë

Kjo grua është ulur në pozicionin më të çuditshëm që keni parë ndonjëherë

Kjo grua sfidon gjithçka që ne e dimë për trupin e njeriut....

15 January, 2017Lexo më shumë

Kjo vajzë ju tregon pse nuk duhet të ju besoni njerëzve që i njihni nga interneti

Një vajzë u sulmua brutalisht nga një njeri që ajo dhe shoqja e saj e njohën nepërmjet një faqje në internet....

15 January, 2017Lexo më shumë

Shpërthimi që do të ndryshojë qiellin në 2022 (Foto)

Brenda 6 vitesh, në 2022, do të ndodhe një shpërthim në hapësirë, i cili do të jetë i dukshëm edhe në Tokë. ...

15 January, 2017Lexo më shumë

E vërteta e celularit 800 vjeçar që u gjet në Austri

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte "zbuluar nga arkeologët" në Austri....

15 January, 2017Lexo më shumë

Nëse e keni këtë kartëmonedhë, mund të bëheni të pasur (Foto)

Besojeni ose jo, kartëmonedha në vlerë prej 50 euro ndonjëherë vlen më shumë se aq....

15 January, 2017Lexo më shumë

15 foto që dëshmojnë se fundi i botës është afër

Nganjëherë nuk të duhen fjalë. Këto foto flasin më shumë se fjalët... A po vjen fundi i botës? Përgjigjen e gjeni këtu... ...

15 January, 2017Lexo më shumë

Ritet e fshehta të shqiptarëve

Në Skoriadh e Labovë ushtrohet magjia, veçanërisht për çështje seksuale. Në rast se një burrë kërkon të shtjerë në dorë një vajzë, kap një lakuriq nate vrarë nga një musliman, dhe e gropos në një vend prej nga s’arrin të dëgjohet kirikija e këndezit në agim....

15 January, 2017Lexo më shumë

Kujdes nga ky mesazh! Ja tmerri që kaluan këto vajza (Video)

Një mesazh “mbinatyror” që raportohet se është dërguar nga një “grup satanik” ka pushtuar dy vajza. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Peru dhe vajzat janë shtruar në spitalin e Hipolito Unanue....

15 January, 2017Lexo më shumë

Fshati që u zhduk

Misteri filloi në vitin 1930 kur gjuetari Arnand Laurent dhe dy djemtë e tij panë një dritë të çuditshme që kryqëzoi qiellin në Kanada. Laurent deklaroi që drita ndryshonte formë në momente të ndryshme, në mënyrë që në një moment ishte cilindrike dhe në një tjeter si një predhë e madhe…...

15 January, 2017Lexo më shumë

Shpërthimi që do të ndryshojë qiellin në vitin 2022 (Foto)

Brenda 6 vitesh, në 2022, do të ndodhë një shpërthim në hapësirë, i cili do të jetë i dukshëm edhe në Tokë. ...

15 January, 2017Lexo më shumë

Pas 146 vitesh, mbyllet cirku më i madh në SHBA

"Greatest Show on Earth", padyshim se është cirku më i madh në SHBA, udhëhequr nga vëllezrit Ringling dhe Barnum e Bailey....

15 January, 2017Lexo më shumë

Vjen edhe shenja e parë për fundin e botës (Foto)

Më shumë se 500 vjet më parë, një filozof italian bëri një parashikim apokaliptik, që rënia për dy ditë me radhë e dëborës në qytetin me diell të Salentos, kjo do të ishte shenjë e “fundit të botës”....

15 January, 2017Lexo më shumë

Mban në bark 500 shushunja, mbeti shtatzënë pas 8 muajsh (Foto)

Nina Evans është një grua 50 vjeçare e cila jeton në Londër....

15 January, 2017Lexo më shumë

Këto janë 5 ushqimet që konsumon çdo mjek

Ëmbëlsira, mish i kuq, ushqim i konservuar… këto janë disa nga produktet që shumica e njerëzve nuk i ndajnë nga tavolina e tyre....

15 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Mos e gjykoni nga jashtë këtë shtëpi 135 vjeçare, ja si duket brenda
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy