Argëtim – Lajmi.net

Aktuale

Binjaket që lindën duke i mbajtur duart njëra tjetrës, sot i japin një mesazh të fuqishëm botës (Foto/Video)

Nëna ishte diagnostifikuar me një shtatzëni të rrezikuar, ku dy binjaket e saj kishin 50 % shansë për të jetuar. Por vajzat në stomakun e nënës e kanë përkrahur njëra tjetrën dhe kjo gjë është e magjishme....

19 February, 2017Lexo më shumë

Si e nxjerrin këto vajza miun nga shtëpia? (Video)

Këto vajza e kanë nxjerrur një mi nga shtëpia, të përcjellur me shumë britma, siç vetëm vajzat dinë të bëjnë....

19 February, 2017Lexo më shumë

Mos e humbisni: Letra më e bukur e dashurisë në histori (Foto)

Në javën e Shën Valentinit, mediat angleze kanë ribotuar atë që është vlerësuar si letra e dashurisë më e bukur e të gjitha kohërave....

19 February, 2017Lexo më shumë

Upss: Jo gjithmonë shkon si duan, ja reagimet e këngëtarëve kur ‘dështojnë’ në skenë (Video)

Momente të veçanta ‘dështimi’ kanë përjetuar secili prej këngëtarëve të famshëm në skenën botërore....

18 February, 2017Lexo më shumë

Ky fëmijë kërcen në dëborë, zbulojeni përse! (Video)

Ky fëmijë, pavarësisht se është ngurtësuar brenda rrobave, mundet ende të kërcejë. ...

18 February, 2017Lexo më shumë

Foto para ”katastrofës”

Në fotot më poshtë do të shihni momente të ndryshme të cilat i ka kapur kamera, para ''katastrofës.''...

18 February, 2017Lexo më shumë

Këto foto qesharake me Trump kanë pushtuar internetin

Nuk është sekret se Trump po e ndjen veten si të madh dhe të fuqishëm, tani që është President....

18 February, 2017Lexo më shumë

Këto janë 10 fotot më qesharake në Snapchat

Rrjetet sociale janë bërë së shumë të rëndësishme sa shumë njerëz po jetojnë më shumë ne Facebook, Snapchat dhe Instagram....

18 February, 2017Lexo më shumë

Shtatë vajza rrahen me njëra-tjetrën për një djalë në rrugët e Tiranës (Video, +16)

Një rrahje tjetër ka ndodhur sot rreth mesditës në zonën e Astritit në Tiranë. Të paktën 7 vajza janë përleshur duke goditur njëra-tjetrën me grushte e shkelma....

17 February, 2017Lexo më shumë

Mësuesja e i çon gabimisht fotot nxënësit, ajo çfarë bën djaloshi është epike (Foto)

Një i ri i quajtur Pedrito ishte gati për të bërë punët e tij të përditshme, kur papritmas drita u ndez në telefonin e tij celular. Ishte zëri tipik i Facebook Messenger kur vjen një mesazh dhe ai e identifikoi çuditshëm dërguesin....

17 February, 2017Lexo më shumë

Adrenalina bën vajzën të qeshë me lot, ndërsa të dashurit i bie 2 herë

Kjo video tregon momentin komik kur një vajzë shpërthen në të qeshura, ndërsa të dashurit të saj i bie të fikët dy herë si pasojë e frikës nga lartësia....

17 February, 2017Lexo më shumë

Kjo është “Vetura e Pavarësisë”, e ngjyrosur nga një gjakovar (Foto)

Për nder të ditës së Pavarësisë, një qytetar ka vendosur që makinën e tij ta ngjyros me ngjyrat e flamurit të Kosovës....

17 February, 2017Lexo më shumë

Dubai, hoteli rrotullues, klientët e zgjedhin vetë pamjen

Rezidentët e një hoteli të ri në Dubai do të kenë mundësi të shohin lindjen dhe perëndimin e diellit në ndërtesën e parë rrotulluese të qytetit luksoz. ...

17 February, 2017Lexo më shumë

Horoskopi, 17 shkurt 2017

Horoskopi për datën 17 shkurt 2017...

17 February, 2017Lexo më shumë

Pamja që tronditi njujorkezët: Putini përqafon Trumpin shtatzënë! (Foto)

Njujorkezët të cilët këto ditë kanë ecur rrugëve të qytetit, kanë hasur në një pamje që asesei nuk kanë mundur t’i shmangën....

16 February, 2017Lexo më shumë

Fitoi veturë pasi nuk mungoi asnjë ditë në shkollë

Një nxënëse e shkollës së mesme është shpërblyer me veturë të re Touota Scion, pasi arriti që të mos mungojë në shkollë për asnjë ditë të vetmë gjatë katër vjetëve....

16 February, 2017Lexo më shumë

E dashura teston besnikërinë e partnerit, i dërgon një femër që t’i ofrojë seks (Video, +16)

Para festës së të dashuruarve një vajzë dëshironte të vente në provë të dashurin e saj, dhe të testonte besnikërinë e tij....

16 February, 2017Lexo më shumë

A janë britanikët shoferët më të këqinj? (Video)

Shoferët britanezë kanë bërë aksidente edhe ''në rrafsh'', me shpejtësi normale, shkruan lajmi.net...

16 February, 2017Lexo më shumë

”Të gjithë jemi të rinj!” (Video)

Në një shoqëri të etur për dëshirën e rinisë së përjetshme, mosha është pasqyrë e vetmisë, të ngrysjes së pasionit, të mos kënaqjes me atë çfarë duam të bëjmë. ...

15 February, 2017Lexo më shumë

Kjo pastruese ka rrogën më të madhe se kryeministri, arsyeja…(Foto)

Disa muaj më parë u publiku një lajm i cuditshëm nga një kompani që kërkone punëtore për të pastruar por kushti ishte që këtë ta bënin të zhveshura. ...

15 February, 2017Lexo më shumë

Iluzionet e artit, të pabesueshme në trupin e njeriut (Video)

Art mund të bëhet në çdo hapësirë dhe material të mundshëm nëse ekziston aftësia, mirëpo, a keni menduar ndonjëherë se mund të arrihet kjo edhe në trupin e njeriut? Siç shihet artistët e kanë arritur atë në mënyrë perfekte, transmeton lajmi.net...

15 February, 2017Lexo më shumë

Ky njeri bën ”kërcimin e majmunit” nga pema në pemë (Video)

Ky burrë ka më shumë se 60 vjet, mirëpo është e pabesueshme çfarë mund të bëjë......

14 February, 2017Lexo më shumë

Ky elefant ka aftësi të jashtëzakonshme për vizatim (Video)

Një elefant i quajtur Suda, në Tailandë, ka aftësi të jashtëzakoshme, ai mund të vizatojë veten e tij në formë të përkryer. Kjo mund të duket e pabesueshme mirëpo, shikoni videon e më poshtme që të shihni këtë mrekulli, transmeton lajmi.net ...

14 February, 2017Lexo më shumë

Pishinat më të rrezikshme në botë (Video)

Pishinat e thjeshta jemi mësuar t'i shohim dhe më nuk janë shumë të veçanta më për syrin tonë, gjithsesi mezi presim të vijnë temperaturat e larta për të shijuar kënaqësinë që ofrohet nga to, transmeton lajmi.net....

14 February, 2017Lexo më shumë

Njerëzit e veshur si objektet (Video)

Këta njerëz janë veshur njejtë sikurse objektet që kanë pranë, shkruan lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Këto foto të motrave dhe vëllezërve do t’ju prekin zemrat

Dashuria mes motrave dhe vëllezërve rrallë herë shprehet me fjalë, ajo gjithmonë shprehet me vepra dhe sakrificë për njëri-tjetrin, transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Ja si e shkatërron natyrën njeriu (Video)

Njeriu jeton në tokë dhe duket se çdo të mirë të saj e shfrytëzon në mënyrën e duhur, mirëpo kjo nuk është tërësisht ashtu. Natyra çdo ditë e më shumë shkatërrohet nga vetë njeriu i cili ia ka nevojën asaj. Në bazë të gjendjes që ndodhet natyra tani dhe proceseve që ndodhin çdo ditë nga njerëzit, toka pritet të jetë një katastrofë për gjeneratat e tjera në vazhdim, transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

“The Transporter”, versioni vietnamez (Video)

Ndoshta keni njohuri për një seri televizive ku njerëzit transportojnë mallra të mëdha dhe ekstrem të vlefshme, ky është "The Transporter", transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Sa janë në rregull sytë tuaj? (Video)

Ka njerëz të shumtë të cilët nuk shohin ngjyrat si duhet. Të atillë që nuk vërejnë dallimet mes të së njejtës nuancë, por ka të tjerë që kanë probleme më ekstreme saqë as nuancat e ndryshme nuk i vërejnë dhe të gjitha ngjyrat që posedojnë ata në trurin e tyre janë vetëm 3, 4 ose 5 ngjyra, transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Historike: Trudeau ‘’fiton betejën’’ e shtrëngimit të duarve me Trumpin (Video)

Presidenti Trump njihet për shtrëngimin e duarve në formë ‘’të çuditshme.’’...

14 February, 2017Lexo më shumë

Të jetosh për të punuar apo të punosh për të jetuar? (Video)

Njerëzit shpeshherë i jepen punës aq shumë saqë harrojnë se, për çfarë realisht e bëjnë atë, transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Kërcimi mahnitës i elefantëve (Video)

Kafshët kanë mendjen për t'i shërbyer vetëm nevojave personale dhe nuk kanë aftësi logjike për më tutje, në krahasim me njerëzit ato janë të mangëta. Mirëpo , ka kafshë që na e dëshmojnë të kundërtën pas një trajnimi të gjatë që i bëhet nga kujdestarët e tyre. Kafshët mund të mësojnë diçka të veçantë dhe ta praktikojnë atë, transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Këto foto do të ju bëjnë të mendoni gjatë…

A nuk ju prekin zemrat kur shihni fëmijë të bashkuar në luftë, me kallashnikov? Fëmijë që ju ndihmojnë nënave pa duar e baballarëve të dehur?...

14 February, 2017Lexo më shumë

Kubi, pjesë e fjalimit më të mirë të studentit (Video)

Kubi është një miks ngjyrash prej të cilës secila duhet të qëndrojë diku, dhe derisa t'i rregullosh, ato bëhen edhe më të çrregullta....

14 February, 2017Lexo më shumë

Kur romanca përfundon me të qeshura pa fund (FOTO)

Fundjava është një kohë e mirë për të kaluar momente në çift....

14 February, 2017Lexo më shumë

Urat më të rrezikshme në botë (Video)

Urat janë rrugë që lidhin dy vende të cilat nuk kanë lidhje tokësore, ato bëjnë punën më të lehtë e më të shpejtë. Në botë ka ura tejet interesante për nga struktura, të cilët i kanë dizajnuar arkitektë të shumtë, mirëpo ka edhe të atilla të cilat janë aq të dobëta apo janë në vende tejet të larta, të cilat paraqesin rrezik shumë të madh, transmeton lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Shqipëria e panjohur nënujore, ja çfarë thesarësh fshehim! (Foto)

Auron Tare, Artan Lame dhe Artan Shkreli, ‘tre musketieret’ e trashëgimisë historike dhe kulturore shqiptare, ishin sot bashkë për të promovuar një tjetër thesar shqiptar....

13 February, 2017Lexo më shumë

16 aeroplanët më luksozë të klasit të parë (Video)

Udhëtimet e gjata të njerëzve të moshave të ndryshme, kanë nevojë për aeroplanë sa më komod në mënyrë që lodhja të ndjehet sa më pak. Gjithashtu edhe dëshira e njerëzve për luks ka bërë që të ndërtohen aeroplanë të llojeve të ndryshme që mund të kenë luksin më të madh se sa një shtëpi në tokë, transmeton lajmi.net...

13 February, 2017Lexo më shumë

Gabimet e filmave më të famshëm që nuk i keni ditur (Video)

Kur shikohet një film, shikuesit habiten shumë në domethënien e asaj storie, saqë hyjnë tërësisht në botën e atyre figurave me anë të cilave shprehet e gjithë ajo që synohet. Kjo është arsyeja që rrallë herë verejmë ndonjë gabim që është bërë gjatë inqizimit apo montazhës së atij fimi, transmeton lajmi.net ...

13 February, 2017Lexo më shumë

Këta janë shtretërit më të çuditshëm që keni parë (Video)

Gjumi i shëndetshëm varet shumë nga shtrati në të cilin flemë, prandaj bëhen zbulime të shumta të formave të shtretërve të cilët mund të jenë të përshtatshëm për lloje të ndryshme të personave. ...

13 February, 2017Lexo më shumë

Gjyshja që mbushi 104 vjet, thotë se shëndetin e ka nga një çokollatë (Foto)

Jessie Prentice nga Britania e Madhe, që këto ditë i ka mbushur 104 vjet, pretendon se shëndetin e ka nga çokollata....

12 February, 2017Lexo më shumë

Më kap nëse mundesh! (Video)

Është argëtuese të shohësh dy mace tek luajnë me njëra tjetrën....

12 February, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals