Argëtim – Lajmi.net

Aktuale

Pica më e madhe në botë përgatitet në Napoli

Piza më e madhe në botë është pjekur në Napoli, gjatësia e saj është 7 metra e 15 centimetra. ...

26 May, 2018Lexo më shumë

Vajza vdes nga kanceri pasi nëna shpenzonte paratë për trajtimin e vëllaut të saj të sëmurë

Një familje në Kinën qendrore është akuzuar për keqpërdorimin e fondeve të dedikuara për vajzën e tyre të prekur nga kanceri....

26 May, 2018Lexo më shumë

Artisti francez sjell një ekspozitë unike në Berlin

Muzeu i njohur berlinez Martin Gropius Bau ka hapur dyert e një ekspozite artistike shumë unike. ...

26 May, 2018Lexo më shumë

Bëni këto gjëra tani, që të jeni ‘milioner’ pas dhjetë vitesh

Këshilla nga disa prej milionerëve më të mëdhenj që ia kanë dalë vetë....

26 May, 2018Lexo më shumë

Zbuloni si të bëni vetë letrat e lagura për bebet (VIDEO)

Koha e një nëne është shumë e çmuar dhe ndoshta kjo është arsyeja përse video e kësaj nëne australiane ka bërë menjëherë xhiron e internetit....

25 May, 2018Lexo më shumë

Duel vdekjeprurës ndërmjet gjarprit dhe shumëkëmbëshit (Video)

Një video e një lufte midis një pitoni dhe një shumëkëmbëshi është filmuar në Vietnam....

25 May, 2018Lexo më shumë

ISIS vjedh pjesë nga filmi “Lord of the Ring” dhe bën video duke i kërcënuar armiqtë

ISIS publikoi një video në gjuhën arabe më parë këtë javë, duke i joshur njerëzit për t'i ndihmuar ata "të pushtonin armiqtë". ...

25 May, 2018Lexo më shumë

Librat që u lexuan ndër breza: 100 historitë që i dhanë trajtë botës

Rrallë gjej ndokënd, që vërtet, nuk di ndonjë pjesë të kësaj historie –një njeri i humbur në det që nuk mund të kthehet në shtëpi pas luftës…gruaja në shtëpi me admiruesit. Të gjithë mund të më thonë një version të saj, që le të themi, jeton me ta” – Tess Taylor, poet për “Odisenë” e Homerit.  Seksioni i kulturës në BBC mori mendimin e shkrimtarëve rreth e rrotull botës për të përzgjedhur rrëfimet që i kanë rezistuar kohës ndër breza dhe kontinente – dhe që ndryshuan historinë....

25 May, 2018Lexo më shumë

Sa jeni të zgjuar, zbulojeni përmes horoskopit

Çdo shenjë e horoskopit është e veçantë nga tjetra dhe karakterizohet nga disa tipare të veçanta. Një prej elementeve më të rëndësishme të shenjave të zodiakut është edhe inteligjenca, e cila ndryshon nga një shenjë tek tjetra. ...

25 May, 2018Lexo më shumë

Këshilla për myslimanët në Ramazan

Ramazani është një mundësi shumë e mirë për besimtarët që të përtërijnë përkushtimin e tyre ndaj Krijuesit dhe Sunduesit të Ditës së Gjykimit....

25 May, 2018Lexo më shumë

Bodybuilderi sfidon lojtarin e MMA në përleshje – por shpejt bëhet për keqardhje

Një bodybuilder e ka sfiduar një lojtar të MMA në një duel në një park....

24 May, 2018Lexo më shumë

Gruaja mendon se motra e vogël punon në marketing – por ju nuk do ta besoni atë që ajo bën

Një grua u la i zhgënjyer pasi zbuloi se motra e saj më e vogël po jeton një jetë sekrete e dyfishtë....

24 May, 2018Lexo më shumë

Ky është çifti që po komentohet më së shumti në rrjetet sociale

Kjo video po thyen rrjetin në dy ditë e publikuar, janë me miliona shikime dhe dhjetë mijë shpërndarje e komente që po e bëjnë atë një nga videot më të diskutuara së fundmi. ...

24 May, 2018Lexo më shumë

Tre burra aksidentalisht filmojnë veten duke u mbytur në një pellg të thellë

Ky është momenti i tmerrshëm kur tre burra regjistruan aksidentalisht vetën duke u mbytur....

23 May, 2018Lexo më shumë

Rrëqebujt bëjnë ‘debat’ të nxehtë me njëri-tjetrin

Një udhëtar në një rrugë Ontario ka kapur videon e dy rrëqebujve duke bërë një debat të ashpër me njëri-tjetrin në rrugë....

23 May, 2018Lexo më shumë

Oferta nga shtëpia publike: Fitoni kupën, “shërbime erotike” falas

Skuadra e hokeit Golden Knights në Las Vegas ka marrë një ofertë për më tepër impenjim drejt fitores së kupës....

23 May, 2018Lexo më shumë

Grabitjet më të mëdha në histori

Shumica e meshkujve ndoshta kanë pasur fantazi “të paktën një herë në jetë” për të grabitur shuma të mëdha parash. Për fat të mirë, shumë prej tyre janë të arsyeshëm, duke e lënë thjesht fantazi....

23 May, 2018Lexo më shumë

Një burg pa gardianë apo armë

Në ditën e saj të parë në qelinë e re, Tatiane Correia de Lima nuk e njohu vetveten. “Ishte e çuditshme të shihja veten time në pasqyrë sërish”, tha 26-vjeçarja, nënë e dy fëmijëve, e cila duhet të shlyejë një dënim prej 12 vitesh heqje lirie në Brazil. “Për një çast nuk arrita ta njihja veten”....

23 May, 2018Lexo më shumë

Momenti kur zjarrfikësit përpiqen t’i ringjallin pëllumbat e përfshirë nga zjarri

Zjarrfikësit në një qytet të Britanisë së Madhe, kanë treguar se janë human duke u përpjekur të ringjallin pëllumba të cilët ishin përfshirë në një zjarr....

22 May, 2018Lexo më shumë

Gruas i “ikën truri”, del nudo në rrugë dhe ndalon veturat

Një grua ka dalë krejtësisht e zhveshur në mes të lagjes në New Jersey duke ndaluar makinat....

22 May, 2018Lexo më shumë

Miniaturë në produktet ushqimore (Foto)

Kreativitet me gjëra të vogla......

22 May, 2018Lexo më shumë

Pesë librat që Bill Gates rekomandon të lexohen këtë verë

Me afrimin e shpejtë të verës, është koha të filloni të hartoni një listë librash për të lexuar gjatë pushimeve tuaja. Dhe fatmirësisht, BusinessMag është këtu për t’ju ndihmuar....

22 May, 2018Lexo më shumë

Ide për manikyr që bëjnë thonjtë e shkurtër të duken mrekullueshëm

Manikyri luan rol po aq të rëndësishëm për të ndihmuar një zonjë të duket bukur, si veshja, stili i flokëve, bizhuteritë ose çfarë (dhe sa shumë) grim vë....

22 May, 2018Lexo më shumë

Kërcen qëllimisht para kamionit që lëviz me shpejtësi, adoleshenti shpëton pa asnjë gërvishtje (Video)

Një adoleshent në Arabinë Saudite i cili shihet në një video të publikuar duke kërcyer qëllimisht para një kamioni që lëvizte me shpejtësi të madhe, është arrestuar nga policia saudite e trafikut....

21 May, 2018Lexo më shumë

Tri mënyra për të nisur mbarë ditën

Secili prej nesh ka dëshirë që të ketë më shumë gjumë në mëngjes. Për shumicën e njerëzve kërkon kohë që të zgjohen dhe të kalojnë një mëngjes të mbushur me punë.  Këtu janë tri mënyra që do ju ndihmojnë të keni një ditë më të mirë:...

21 May, 2018Lexo më shumë

Tajvan: Ngarkesa me shalqinj bie nga kamioni, ja ç’ndodh më pas…(Video)

Një shofer në Tajvan që kishte instaluar një kamera në automjetin e tij, nuk e dinte që pamja që do kapte do ishte ajo e zhytjes në shalqinj....

21 May, 2018Lexo më shumë

Nëna nuk mund ta besonte se çfarë i bënte mësuesja vajzës së saj

Kur i dërgojmë fëmijët tanë në nje shkollë me drekë, ne e bëjmë këtë me besimin se do t’u sigurojë atyre ushqim të mjaftueshëm gjatë ditës....

21 May, 2018Lexo më shumë

Kjo është gruaja prapa zërit të Sirit të Apple

Një nga zërat më të njohur në botë është ajo e Sirit të Apple....

20 May, 2018Lexo më shumë

Njeriu që ka ngrënë mbi 30 mijë hamburgera

Don Gorske, i cili thotë se presioni i tij i gjakut dhe kolesteroli janë normale, ka ngrënë pothuajse dy hamburgerë në ditë që nga viti 1972. ...

20 May, 2018Lexo më shumë

70 vjeçari thërret një prostitutë, i vjen e fejuara e djalit

Ka qenë një surprizë shumë e pakëndshme ajo me të cilën është përballur një 70 vjeçar në Itali....

20 May, 2018Lexo më shumë

Burgu më i tmerrshëm në botë

Burgjet ruse janë shumë të vështira, por ka një që është edhe më i tmerrshëm se pjesa tjetër dhe ndoshta më famëkeqi në botë....

20 May, 2018Lexo më shumë

Mijëra bletë futen në makinën e tij, derisa ai e vozitë shumë i qetë

Në pamjet e jashtëzakonshme brenda makinës së një njeriu, teksa me shaka bërtet se "vajzat janë jashtë" para se të bërtet "Houston, kemi një problem". ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Shalqinjtë bien nga kamioni duke e bërë rrugën mjaft të rreshqitshme

Kamera e një personi që po lëvizte me motir, kapi një moment mjaft interesant kur shalqinjtë ranë nga një kamion dhe mbuluan të gjithë rrugën....

19 May, 2018Lexo më shumë

Kjo është Barbie nga Azia

Po ju prezantojmë me “Barbie-n e vërtetë aziatike”, e cila ka një makinë sportive rozë, një tatuazh me të shkruar “Barbie” në kurriz dhe një qen rozë....

19 May, 2018Lexo më shumë

Gjërat që nuk i dini për Ramazanin

E përditshmja britanike Metro ka postuar një shkrim për fillimin e muajit Ramazan duke treguar se janë 10 gjërat që nuk i din bota për Ramazanin. ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Samsung vazhdon të tallet me iPhone përsëri

Prodhuesi i telefonave të smartphonave në Korenë e Jugut vazhdon talljen e saj mbi performancën e dobët të iPhone....

19 May, 2018Lexo më shumë

Ndryshon emrin e djalit, sepse kishte bërë tatuazhin gabim

Janë të shumta nënat që bëjnë tatuazhe emrat, inicialet, apo imazhe të ndryshme për të kujtuar gjithnjë fëmijët e tyre....

18 May, 2018Lexo më shumë

Djemtë po imitojnë vajzat kur ato bëjnë foto, tendenca më e re në internet

Nëse jeni përdorues i Instagram, ju keni parë më shumë gjasa disa foto klishe me vajzat që paraqesin selfie në banjo, duke i kthyer flokët në det, ose duke bërë yoga në vende të rastësishme. ...

18 May, 2018Lexo më shumë

20 pamje të mrekullueshme që provojnë se fotografia është vetëm një gënjeshtër e madhe

Fotografia është padyshim një nga mjetet më mbresëlënëse dhe më kuptimplote të shpikura në botën tonë moderne. Aftësia për të kapur një moment atëherë kur është e pakrahasueshme, është thjesht spektakolare....

17 May, 2018Lexo më shumë

Kështu duhet të jenë fotot gjatë dasmës

Samsung ka publikuar një udhëzues për përdorimin Etik të Smartfonëve në dasma. Sipas këtij udhëzuesi, pritja e dasmës është momenti për të bërë “selfie”. Gjatë ceremonisë shmangni fotot, pasi ka gjithmonë fotograf profesionist....

17 May, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy