Eugent Bushpepa favorit për të fituar “Eurovizion 2018” – Lajmi.net
Eugent Bushpepa favorit për të fituar “Eurovizion 2018”
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 12:41, 16 April 2018
Edhe këtë vit mbahet festivali i muzikës evropiane "Eurosong".

Shqipëria kësaj radhe përfaqësohet nga këngëtari Eugent Bushpepa me këngën “Mall”, shkruan lajmi.net.

Si për çdo vit, edhe këtë herë janë publikuar disa sondazhe të cilat tregojnë se kush janë favoritët kryesorë për të fituar këtë kompeticion.

Në sondazhin “Poll 2018”, që merret me përcjelljen e ecurisë së zhvillimeve rreth këtij festivali tashmë janë renditur pretendentët për çmimin e parë.

Përfaqësuesi i Shqipërisë është renditur në vendin e katërt me gjithsej 2471 vota, ndërsa para tij janë kandidatët nga Bjellorusia, Izraeli dhe Spanja. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: eugent bushpepa

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals