Bota – Lajmi.net

Aktuale

Shokuese: Qeni i shtëpisë mbyt foshnjën 6 ditëshe

Foshnja gjashtëditëshe Eliza-Mae ka qëndruar në shtëpi vetëm dy ditë pasi ka kaluar kohën në kujdes intensiv pas lindjes. Nëna e tmerruar u pa duke vrapuar në rrugë dhe duke bërtitur pasi e gjeti vajzën e sapolindur të mbytur nga qeni i shtëpisë....

19 February, 2014 Lexo më shumë

Jeta me kalin brenda shtëpisë

Nasar, një kalë tre vjet e gjysmë arab, u rehatua në shtëpinë e Stephanie Arndt dhe tani nuk do që të dalë më nga aty. Arndt mendoi që ta marrë kalin brenda shtëpisë për t’i shpëtuar uraganit Xaver i cili përshkoi Gjermaninë në dhjetor të vitit të kaluar....

18 February, 2014 Lexo më shumë

Pastruesi i dritareve trashëgon pasurinë e pronares së vdekur

Albert Pearce, një pastrues dritaresh ka fituar trashëgiminë e një zonje. Julie Spalding e cila ka vdekur në 2008, kishte vendosur që pasurinë prej 300 mijë funtesh t’ia linte atij. Kjo gjë ka zgjuar kundërshti te nipi i saj që e ka dërguar rastin në gjykatë....

18 February, 2014 Lexo më shumë

Vendet e preferuara për të marrë një PO

Për të propozuar për martesë duhet gjetur vendi dhe koha e duhur. Shikoni më poshtë dhjetë vendet më të mira ku mund të propozoni të dashurën tuaj. Sepse preferohet që propozimet për martesë të bëhen gjatë udhëtimeve. ...

16 February, 2014 Lexo më shumë

Kush ia nisi luftës ma i pari?

Gjermania, Astro-Hungaria, Rusia, Serbia, Britania? Kush nga këto shtete filloi e para Luftën e Parë Botërore? Lexoni dhjetë interpretime të historianëve të ndryshëm, të cilët japin mendimet e tyre për këtë çështje....

15 February, 2014 Lexo më shumë

Princat Punëtorë

Princat William dhe Harry kanë dhënë kontributin e tyre për të shpëtuar disa zona nga vërshimet në Angli. Ata janë parë duke bartur thasë prej rëre, për të ndërtuar mure mbrojtëse që do parandalonin vërshimet. Shikoni fotot, ku Princat punojnë si krejt tjerët....

15 February, 2014 Lexo më shumë

Në shtëpinë e Stalinit

Shtëpia e Joseph Stalinit është shndërrruar në një atraksion turistik, teksa po mbahen Lojërat Olimpike Dimërore në Sochi. Vizitorët mund ta kalojnë natën në shtëpinë e diktatorit për vetëm 200 dollarë....

14 February, 2014 Lexo më shumë

Stuhi e fuqishme godet Britaninë

Erëra të forta, prej 100 kilometra në orë, janë duke e goditur Britaninë dhe Uellsin. Kjo stuhi e fuqishme ka shkaktuar shumë vërshime. Për më tepër, nuk ka shenja se moti do të ndryshojë. Shikoni fotografitë brenda. ...

12 February, 2014 Lexo më shumë

Obama krahason Britaninë dhe Francën me dy vajzat e tij

Presidenti i SHBA’ve, Barack Obama, ka thënë se të zgjedhësh në mes të Britanisë dhe Francës, si aleatin më të afërt të SHBA, për të është njësoj sikurse të zgjedh njërën prej dy vajzave të tij....

12 February, 2014 Lexo më shumë

Fotografitë që t’i çelin sytë

Nacional Geographic ka zgjedhur 7 fotografitë finaliste për fotografinë më të mirë udhëtuese. Momente interesante që vetëm një aparat fotografik mund t’i kap dhe t’i përjetësojë ato....

11 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO