Bota – Lajmi.net

Aktuale

Lirohet italiania që shpëtoi macen në Kosovë

Doktoresha ushtarake Barbara Balanzoni është liruar nga një gjykatë ushtarake italiane. Gjatë detyrës ushtarake në Kosovë, ajo kishte ndihmuar një mace dhe për këtë ishte akuzuar se kishte shkelur protokollin ushtarak. ...

7 February, 2014 Lexo më shumë

Anija spanjolle ndahet në dysh

Një anije e mallrave spanjolle e quajtur “Luno” është ndarë në dysh, pasi që valët e fuqishme e kishin goditur atë. Helikopterët ushtarakë francezë janë munduar që ta sjellin atë në breg. I gjithë ekuipazhi është evakuuar me helikopterë....

6 February, 2014 Lexo më shumë

Letër dashurie për Tony Blair

Ish-bashkëshortja e Rupert Murdoch, Wendi Deng, thuhet të ketë shkruar një letër ku tregon admirimin e saj për “trupin, këmbët, prapanicën dhe sytë e kaltër”, të ish-Kryeministrit britanik Tony Blair....

5 February, 2014 Lexo më shumë

Tradhtia e Clinton, Akti II

Monica Lewinsky nuk ishte femra e vetme me të cilën Bill Clinton e tradhtoi bashkëshorten e tij, Hillary. Tash, në skenë doli edhe afera e dytë ‘zyrtare’ e ish Presidentit amerikan. Bëhet fjalë për bukuroshen Elizabeth Hurley, e cila flitet se e kishte një afërë njëvjeçare me Clinton. Madje, ky i fundit ia hiqte të […]...

5 February, 2014 Lexo më shumë

Ka edhe dashuri mes protestuesve e policisë

Piano në rrugë gjatë protestës në Ukrainë, puthje për policët në Kolumbi, tortë për ditëlindjen e policit nga një protestues në një vend tjetër dhe çaj për protestuesit nga policia në Angli. Edhe këto janë protesta. ...

4 February, 2014 Lexo më shumë

Rrëfimi i një të humburi në det

I humburi në det Jose Salvador Alvarenga tregon për udhëtimin e tij të pabesueshëm prej 13 muajsh mbi ujë, pasi ka udhëtuar nga Meksika në atolin Pacifik. Thotë se donte ta vriste veten, por fjalët e para kur pa tokën ishin: “O, Zot!”...

3 February, 2014 Lexo më shumë

Pse duhet vizituar Kosovën

Është evidente se ne, kosovarët, i dimë gjërat e veçanta që i ka vendi ynë. Por, është më interesante dhe e bukur kur ndonjë vizitor i huaj shkruan për to. Një vizitore nga Washingtoni tregon se pse duhet parë Kosovën....

2 February, 2014 Lexo më shumë

Valltarja kërcënon Vëllazërinë Myslimane

Sama el-Masry është duke kërcënuar se do “ua çjerrë maskat” Vëllazërisë Myslimane në Egjipt. Ajo do të garojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Të shohim se çfarë do të bëjë....

1 February, 2014 Lexo më shumë

Ukraina në flakë, Presidenti në pushim

Presidenti i Ukraninës, Viktor Yanukovych, ka marrë pushim mjekësor pasi ka disa probleme me frymëmarrje dhe gjithashtu ka pasur temperaturë të lartë. Nuk dihet deri kur do të zgjasë ky pushim, e në anën tjetër vendi i tij është përfshirë në protesta të mëdha....

30 January, 2014 Lexo më shumë

Ajo i dhuroi veshkën, ai e tradhtoi

Samatha Lamb ia ka shpëtuar jetën burrit të vet, duke ia dhuruar atij veshkën e saj. Por, pasi që ai u shërua, u nda nga ajo. Tash, ajo po kërkon ta rikthejë veshkën. Ky është një rrëfim që vjen nga Anglia....

29 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO