Begolli: Janë sanuar të gjitha dëmet e shkaktuara nga stuhia – Lajmi.net
Begolli: Janë sanuar të gjitha dëmet e shkaktuara nga stuhia
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 23:57, 11 September 2017
Gjatë ditës së sotme, kryeqyteti është përballur me erëra të forta dhe shi.

Si pasojë e stuhisë që goditi Prishtinën për pak minuta, dëmi më i madh iu bë Komunës së Re në Arbëri, pasi erërat e forta bën që kulmi të rrëzohej.

Drejtori i Komunës së Prishtinës, Gent Begolli, në një lidhje direkte në emisionin Ora e Fundit në Klan Kosova tha, se përveç kulmit që ka rënë nga Komuna e Re, dy rrugë të tjera në kryeqytet janë dëmtuar, dy vetura, dhe dy shtëpi.

“Për fat të mirë s’ka pasur të lindur në njerëz por vetëm disa dëme materiale por të cilat janë sanuar”.

“Kudo që ka problem do të riparohet me kohë dhe me mundësitë që ka komuna. Kemi ekipe dhe kompani të kontraktuara të cilat janë të gatshme për çdo ndihmë që duhet të jepet”, ka thënë tutje Begolli.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO