BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S’ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje – Lajmi.net
BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S’ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje
Autori: Lajmi.net BotaLajme 10:03, 20 March 2017
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend.

Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se në rast të rikthimit të dënimit me vdekje në Truqi, jo vetëm që do të pengohej hyrja e vendit në Bashkimin Evropian, por do të sillte fundin e negociatave mes BE-së dhe Turqisë.

“Nëse dënimi me vdekje rikthehet në Turqi, kjo do të sjellë fundin e negociatave të vendit”, deklaroi Jean Claude Juncker në një intervistë për gazetën gjermane “Bild”.

Kujtojmë se Erdogan paralajmëroi rikthimin e dënimit me vdekje në Parlament menjëherë pas referendumit të prillit i cili nëse fiton po-ja do të rrisë kompetencat e Erdogan.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball