Auto – Lajmi.net

Aktuale

A6 i ri vjen pas modeleve A8 e A7

vPas fotografimit të modelit të ri A8 dhe A7, koha ka ardhur për spiunimin e modelit më të ri Audi A6. ...

14 February, 2017Lexo më shumë

Këto nëntë mjete secili duhet t’i mbajë në veturë (Foto)

Kur jeni në rrugë, jeni jashtë vendit dhe bota mund të bëhet e rrezikshme kur më së paku e prisni - veçanërisht nëse frenat e veturës suaj prishen ose kanë ndonjë defekt. ...

13 February, 2017Lexo më shumë

Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (Foto)

Kompania gjigante e veturave “Toyota” ka vendosur t’i dhurojë një veturë, markë e re, personit që kishte vozitur 1 milion milje gjatë 9 vjetëve, në posedim të makinës së po të njëjtës firmë....

11 February, 2017Lexo më shumë

BMW po punon në përditësimin e modelit M2

BMW është duke punuar në Serinë 2 të re, dhe përditësimit nuk do t’i ikë as modeli më i mirë i serisë, M2. ...

9 February, 2017Lexo më shumë

Brenda fabrikës ku montohet Bugatti që kushton 2.4 milionë euro (Foto)

Në Molsheim të Francës ndodhet fabrika e izoluar, brenda së cilës montohet super-makina luksoze Bugatti....

9 February, 2017Lexo më shumë

Volkswagen po heq dorë nga veturat diesel në Evropë

Muajin e kaluar është raportuar se Mk8 Golf GTI është duke menduar të funksionojë me motorin hibrid, dhe tani duket se i njëjti sistem do ta zëvendësojë edhe disa vetura diesel të Golfit....

8 February, 2017Lexo më shumë

Shoferja shikonte film në telefon, derisa voziste nëpër autostradë (Video)

Adric Marsh nga Wales i Britanisë së Madhe, e ka filmuar një grua teksa voziste nëpër autostradë dhe shikonte film në telefon....

8 February, 2017Lexo më shumë

Të gjitha modelet e BMW deri në vitin 2020 do të kenë edhe versionin elektrik të makinave

BMW ka hyrë seriozisht në botën e makinave elektrike, kur lansoi serinë tërësisht të re “i”, e cila aktualisht përbëhet nga dy modele – elektrike i3 dhe plug-in hibrid sportiv i8....

7 February, 2017Lexo më shumë

Audi Q7 dhe BMW X6 testohen në një kodër të rrëshqitshme, kush triumfon?

Audi Q7 dhe BMW X6 janë dy prej veturave të tipit xhip, ndër më të suksesshme nga gjigandët gjerman....

7 February, 2017Lexo më shumë

Bleu Mercedesin e prishur për 4.500 dollarë por që i ri kushton 160 mijë, shikoni si e ka rregulluar (Video)

Një djalë i ri kreativ nga Shtetet e Bashkuara, kishte blerë një veturë të tipit Mercedes S600 V12, gjysmë i prishur prodhim i vitit 2007 për vetëm 4.500 dollarë, më pas e ka rregulluar aq mirë sa që gjysma e miqve të tij nuk e kishin njohur....

7 February, 2017Lexo më shumë

Pse britanikët e kanë timonin e makinës “mbrapsht”?

Shumica e shteteve të botës, i kanë makinat e tyre me timonin të pozicionuar në anën e majtë të tyre. ...

5 February, 2017Lexo më shumë

Ja pse anglezët ngasin makinat në krahun e djathtë!

Shumica e shteteve të botës, i kanë makinat e tyre me timonin të pozicionuar në anën e majtë të tyre...

5 February, 2017Lexo më shumë

“Puna” më e re që mund ta bëjnë të gjithë, informo dhe fito

Për të gjithë ata që ndodhen në Angli kanë mundësinë të fitojnë disa lekë më shumë vetëm me një klikim. ...

4 February, 2017Lexo më shumë

Kush mund të mendojë se makina Tesla X përdoret edhe për këtë qëllim (Video)

Nuk mund të besohet se Elon Musk e kishte në mendje këtë qëllim kur ai ofroi për blerësit makinën elektrike Model X, por kjo makinë sigurisht që ka një dobi të gjerë përdorimi....

4 February, 2017Lexo më shumë

Mercedes-AMG ka gati modelin me 600 kuajfuqi (Foto)

Versioni Estate i Mercedes-AMG E 63 pritet të dalë në shitje në muajin prill pasi debutimit që do të bëjë në panairin e veturave që u mbajt në Gjenevë. ...

3 February, 2017Lexo më shumë

Kjo u zgjodh vetura më e bukur e vitit, mahnitëse (Foto/Video)

Renault Trezor Fiton çmimin prestigjioz në industrinë automobilistike si koncept vetura më e bukur e vitit në Festivalin prestigjioz të 32-të “Festival Automobile International”. Renault Trezor është koncept veturë 100% elektrike që paraqet teknologjitë dhe gjuhën e dizajnit që do të përdorët në modelet e së ardhmes Renault. ...

3 February, 2017Lexo më shumë

Porsche i paralajmëruar të lansohet më 2019, është kapur gjatë procesit të testimit (Foto)

Njohësit e super-makinave pretendojnë se Porsche e cila ishte thënë se do të lansohej më 2019, është kapur teksa testohej në një terren me borë. ...

1 February, 2017Lexo më shumë

Versioni urban i ‘Lada 4X4’ (Foto)

Prodhuesi rus i makinave “AvtoVAZ” ka filluar eksportin e makinave në tregun më të madh të veturave në botë në Kinë, raporton “Life.ru”....

1 February, 2017Lexo më shumë

U është zbrazur akumulatori, ja si ta ndizni veturën me ndihmën e litarit! – (Video)

Temperaturat tepër të ulëta mund ta dëmtojnë veturën tuaj, më saktësisht akumulatorin. Mirëpo, edhe nëse vjen deri te ky problem, është e rëndësishme ta dini këtë truk....

31 January, 2017Lexo më shumë

Edhe një lajm i keq nga Volkswagen

Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen, thuhet se do të tërheqë rreth 600 mijë automjete për shkak të problemeve të ndryshme teknike. ...

31 January, 2017Lexo më shumë

Audi Exclusive S8 Plus me ngjyrë të zezë metalike karbon (Foto)

Ky model vjen më elegant dhe më i fuqishëm....

30 January, 2017Lexo më shumë

Golf 8 GTI vjen në versionin hibrid

Volkswageni raportohet se është duke punuar në gjeneratën e tetë të Golfit që 12 muaj dhe pret që atë ta lansojë në vitin 2019, me një model më agresiv GTI që pritet të vijë një vit më vonë. ...

29 January, 2017Lexo më shumë

Ky Golf 2 mposhtë çdo super-veturë (Video)

Vetura Golf 2 që vjen nga Boba Motoring në Gjermani, lë shumë vetura të tjera në gjumë. ...

29 January, 2017Lexo më shumë

Audi A4 i ri merr pamje mahnitëse (Foto)

Nëse keni menduar se si do të dukej modeli i ri Audi A4 me rrota 20”, atëherë mund ta shihni më poshtë....

28 January, 2017Lexo më shumë

Shenjat më të mëdha në botë nga goma e veturave (Video)

Dy vetura të dy kompanive të ndryshme nga Arabia Saudite kanë thyer rekordin Guinness për rreth rrotullime....

28 January, 2017Lexo më shumë

Fillon prodhimi i Mercedesit të ri (Foto)

Prodhimi i modelit të ri Mercedes-Benz E-Class ka filluar në Bremen të Gjermanisë. ...

26 January, 2017Lexo më shumë

A mund ta paramendoni si do të duket BMW X8? Thjesht mahnitëse (Foto)

BMW nuk ka të ndalur, X8 do të vijë si veturë konkurente për Audi Q8....

25 January, 2017Lexo më shumë

Vaskë me hidromasazh, helikopter, ekrane plazma dhe luks pa fund: Njihuni me rulotën më luksoze (Foto)

Nëse ka rulotë që do të “lërë pa fjalë” të gjithë gjatë kësaj vere, është “Elysium”, e cila është një shtëpi e vendosur mbi rrota dhe që mund të jetë më e bukur se shumë banesa normale. ...

25 January, 2017Lexo më shumë

Shikoni transformimin që i kanë bërë veturës më të famshme të komunizmit në Pogradec (Foto)

“BEIJING BJ212” e njohur në Shqipëri “BÇ”-ë, është një prej makinave më të famshme të Shqipërisë së epokës komuniste, madje një prej ikonave të komunizmit në rrugë....

25 January, 2017Lexo më shumë

Këto foto ju dëshmojnë se dimri kthen në art edhe makinat

Stina e dimrit është për shumë persona e padëshiruar, për shkak të ftohtit i cili nuk lejon çdokënd të bëjë atë që do....

25 January, 2017Lexo më shumë

Shitet Mercedesi i Titos-s – ja për sa milionë mund ta blini

Vetura e tipit Mercedes Benz Pullman Landaulet, me të cilën dikur është vozitur ish-diktatori jugosllav Marshali Tito, do të shitet për 3 milionë euro...

24 January, 2017Lexo më shumë

Ja pse duhet ta hapni derën e veturës me dorën e djathtë (Video)

Nëse jetoni sidomos në qytete, ju e dini se çfarë lloj rreziqesh ekzistojnë, sidomos për shoferët, pavarësisht nëse ata janë në një makinë ose në një biçikletë. ...

24 January, 2017Lexo më shumë

Google Maps tani do t’ju ndihmojë edhe të parkoni (Foto)

Asgjë nuk mund tua prish ditën më shumë sesa të udhëtosh në një pjesë të panjohur të qytetit dhe të sorollatesh për të gjetur një vend parkingu të lirë....

24 January, 2017Lexo më shumë

Porsche 911 e rrallë, mendohet të jetë e vetmja nga kjo seri (Foto)

Në Shtetet e Bashkuara është gjetur një model i rrallë 911, që është i vetmi në vend, por mendohet se ky është ekzemplari i vetëm që e ka prodhuar ndonjëherë Porsche....

24 January, 2017Lexo më shumë

​Në Paris prezantohet autobusi pa shofer

Një autobus pa shofer është prezantuar sot në Paris, i cili është promovuar me qëllim, siç është thënë, të uljes së ndotjes në qytet. ...

24 January, 2017Lexo më shumë

Shikojeni këtë BMW sa shpejt arrin nga 0 në 250kmh

Nëse jeni adhurues i veturave dhe ju pëlqen të shihni video të performancës së tyte, atëherë kjo video është për ju. ...

23 January, 2017Lexo më shumë

Njihuni me shqiptarin i cili është shefi i Mercedes në Helsingborg

Berat Ismaili është një tjetër shqiptar i suksesshëm në botë....

23 January, 2017Lexo më shumë

Evoluimi i makinave për 100 vite (Video)

Nuk është vetëm veshja e njerëzve ajo e cila ka ndryshuar përgjatë një shekulli, shkruan lajmi.net...

23 January, 2017Lexo më shumë

Këtë model, Mercedes do ta heqë nga prodhimi

Tobias Moers, që është njëri nga udhëheqësit e kompanisë gjermane Mercedes, ka bërë të ditur se GT R Black Series më nuk do të hyjë në prodhim. ...

23 January, 2017Lexo më shumë

Opeli publikon pamjet e modelit të ri (Foto)

Para katër vitesh, kompania Opel kishte bërë të ditur se do të lansojë një SUV, por nuk ka dhënë asnjë detaj më shumë....

23 January, 2017Lexo më shumë

Tesla me makinë garash që shpejtësinë nga zero në 100 kilometra në orë e arrin për dy sekonda (Foto)

Pas lansimit të Faraday FF 91, që është e shpejtë dhe e destinuar për gara, Tesla ka bërë të ditur se po punon një makinë tjetër edhe më të shpejtë....

22 January, 2017Lexo më shumë

Mazda MX-5 apo Fiat 124 Spider: Cila veturë është më e mirë? (Video)

Të ndërtuara në të njëjtën platformë, janë pothuajse të njëjta, por kanë elemente dhe detaje unike që dallojnë me njëra-tjetrën....

21 January, 2017Lexo më shumë

Shikoni në xhirim në kualitet 4K të ngadalësuar se si digjet benzina brenda motorit (Video)

Në teori dhe animacione të ndryshme e dimë si bëhet ndezja e benzinës brenda një motori me djegie të brendshme, por asnjëherë se kemi parë atë në një motor transparent. ...

19 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion