Arrestohet vëllau i presidentit iranian – Lajmi.net
Arrestohet vëllau i presidentit iranian
Autori: Lajmi.net BotaLajme 17:42, 16 July 2017
Hossein Fereidoun, vëllau i vogël i presidentit të Iranit, Hassan Rohani, është arrestuar mbi akuzat për krime financiare, ka njoftuar gjykata iraniane.

“Janë kryer hetime të shumta rreth këtij personi dhe personave të tjerë, disa prej të cilëve tani janë në burg”, ka thënë zëdhënësi i gjykatës, Gholamhossein Mohseni Ejei, në një konferencë për media.

Fereidoun është ndihmës i lartë i presidentit Rohani, i cili ndërroi mbiemrin vite më parë.

Ai është akuzuar një kohë të gjatë për krime financiare dhe korrupsion.

Në janar, një grup i parlamentarëve iranianë, patën bërë thirrje për nisje të një procesi gjyqësor për krime ekononmike ndaj tij.

Kjo thirrje ishte përshkruar si e motivuar politikisht.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels