‘A long way home’ nga Ibër Deari rrëmben një çmim të rëndësishëm – Lajmi.net
‘A long way home’ nga Ibër Deari rrëmben një çmim të rëndësishëm
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 22:19, 13 October 2017
Filmi më i ri nga regjistori Ibër Deari me titull "A long way home" po tregon sukses vetëm pak muaj pas publikimit.

Në festivalin ndërkombëtar të filmit “Kienova”, i cili u mbajt në Shkup të Maqedonisë nga data 6 deri më 11 tetor, “A long way home” mori një nga çmimet më të rëndësishme, shkruan lajmi.net.

Është ky çmimi “Filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër shqiptar në Maqedoni”, ai të cilin e fitoi projekti filmik nga Ibër Deari, i cili është një sukses i madh për të dhe gjithë bashkëpunëtorët e filmit.

Më poshtë mund të kuptoni më shumë rreth filmit përmes trajlerit të tij. /Lajmi.net/

 

 

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy