Zyrtare: Tomori rinovon kontratën me Milanin

Fikayo Tomori ka rinovuar kontratën me Milain Qendërmbrojtësi anglez, ka pranuar të vazhdojë edhe më tej bashkëpunimin me kampionin e Italisë. Lajmin se ai ka nënshkruar marrëveshje të re e ka konfirmuar vet klubi, transmeton lajmi.net. Tomori ka firmosur deri më 30 qershor 2027 dhe do të përfitojë tani 3.5 milionë euro në sezon. Mbrojtësi…

Sport

12/08/2022 21:51

Fikayo Tomori ka rinovuar kontratën me Milain

Qendërmbrojtësi anglez, ka pranuar të vazhdojë edhe më tej bashkëpunimin me kampionin e Italisë.

Lajmin se ai ka nënshkruar marrëveshje të re e ka konfirmuar vet klubi, transmeton lajmi.net.

Tomori ka firmosur deri më 30 qershor 2027 dhe do të përfitojë tani 3.5 milionë euro në sezon.

Mbrojtësi është pjesë e Milanit prej 18 muajsh, vitin e kaluar u ble nga Chelsea për 28 milionë euro, pas 6 muajve huazim./Lajmi.net/