Zyrtare: Rusia sulmon tetë caqe në Siri (Video)

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka konfirmuar se ushtria ruse ka sulmuar tetë caqe të Shtetit Islamik (ISIS), duke shmangur infrastrukturat civile gjatë operacionit.

Bota

30/09/2015 20:37

“Sot, Forcat Ajrore të Rusisë kanë kryer tetë sulme në caqet e ISIS-it në Siri. Në tërësi janë kryer 20 fluturime”, tha Igor Konashenkov, zëdhënës i Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, raporton në shqip Indeksonline.

Si rezultat i këtyre sulmeve janë goditur depo të armëve, të derivateve dhe të makinerisë ushtarake. Gjithashtu thuhet se qendrat e koordinimit të ISIS-it në male janë dëmtuar në tërësi.

YouTube player