ZYRTARE: Lamtumirë Bayern Munich (FOTO)

Bayern Munich ka njoftuar se futbollisti Julian Green ka nënshkruar me ekipin e Stuttgartit në Bundesliga 2.

Sport

21/12/2016 14:13

Julian Green ka nënshkruar me ekipin e Stuttgartit në Bundesliga 2, duke u larguar nga Bayern Munich.

“Unë kam ardhur në FC Bayern në ekipin U-15 dhe kam ëndërruar për t’u bërë një profesionist. Dhe unë e bëri këtë. Gjatë tre viteve të fundit, unë kam ndërtuar një përvojë. Kjo ishte e mirë dhe unë jam mirënjohës për këtë”, ka deklaruar Green, përcjell “lajmi.net”.

21-vjeçari është anëtarë i ekipit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ndërsa, në të kaluarën ka përfaqësuar grupmoshat e reja të Gjermanisë. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.