Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Zëvendëskryeministri Bislimi priti në takim përfaqësuesen e MCC-së, flasin për projektet në fokus

18:03 | 8 Prill 2021

Zëvendëskryeministri i parë për Integrime Evropiane, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, priti sot në takim kurtuazie Drejtoreshën e Misionit të MCC-së (Millenium Challenge Corporation) në Kosovë, Sarah Olmstead.

Duke e uruar zëvendëskryeministrin për detyrën e re, Olmstead shprehu gatishmërinë për bashkëpunim me Qeverinë për projektet që MCC i ka në fokus.

Ndërsa, zëvendëskryeministri Bislimi foli për angazhimin e Qeverisë për më shumë investime në Kosovë me qëllim të përmirësimit të mirëqenies së qytetarëve./Lajmi.net/