Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Zemaj tregon nëse janë ‘shitur’ deputetët e LDK-së (Video)

22:15 | 14 Korrik 2017

Armend Zemaj

Koalicionit PAN i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga deputet individual e veçanërisht të koalicionit LAA.

Armend Zemaj nga LDK-ja që ka marr votat e mjaftueshme për tu bërë deputet thotë se subjekti i tij qëndron i palëkundur në raport me PDK-në.

Sa i përket zërave se deputetë të LDK-së mund të votojnë koalicionin PAN, Zemaj tha se kjo është e drejtë e çdo individi.

Zemaj shprehet i bindur se PAN nuk mund të formojë Qeverinë sepse nuk i ka numrat. Dhe kërkon që mundësia sa më shpejt t’i jepet LDK-së dhe Vetëvendosjes.