Yllit i dështon transferimi i paralajmëruar i Rashaun Davis, ky i fundit nënshkruan me OKK Sloboda Tuzla

12:31 | 4 Gusht 2021

Klubi basketbollistik Golden Eagle Ylli me 10 korrik kishte bërë të ditur se kishin transferuar Rashun Davis.

Por, mesa duket kjo marrëveshje është ndërprerë dhe basketbollisti ka nënshkruar kontratë me klubin klubin boshnjak OKK Sloboda Tuzla, shkruan lajmi.net.

“Rashun Davis lojtari më i ri i Golden Eagle Yllit !

Davis i bashkohet Golden Eagle Yllit si lojtar me mjaft përvojë, i cili ka zhvilluar karrierë në shumë liga të mëdha në Europë si në Sllovaki, Sloveni,Hungari dhe së fundmi në Bosnje dhe Hercegovinë në ekipin e Siroki edhe në Aba Lige 2 .

Welcome Rashun Davis”, ishte komunikata e Yllit me 10 korrik.

Ndërsa, tani “Loocker Room” ka raportuar se Davis ka nënshkruar me Sloboda Tuzla.

“Ish lojtari i HKK Siroki, Rashun Davis është lojtari i ri i OKK Sloboda Tuzla”.

Mbetet të shihet nëse klubi i Yllit do reagojë lidhur me këtë transferim të dështuar./Lajmi.net/