Vuçiq vuan seriozisht nga skleroza, mohon se ka marrëveshje për energjinë me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në punimet e Samitit “Bërdo-Brijoni”, ka mohuar se Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje në fushën e energjetikës.

Lajme

27/04/2018 21:17

Vuçiq në këtë Samit ka folur kryesisht për Kosovën, por nuk ka harruar t’i thumboi edhe fqinjët gjerë si Malin e Zi dhe Kroacinë.

Duke fol për Kosovën, ai ka thënë se nuk i beson Hashim Thaçit dhe se Serbia nuk ka marrëveshje me Kosovën për Energjetikën.

Duket se Vuçiq ka harruar se jo marrëveshje tashme është nënshkruar nga dy palët, derisa implementimi i saj po bllokohet nga ana e Serbisë.

Lexo edhe:

Vuçiqi nervoz, pas përplasjes me Thaçin, ja çfarë bëri me presidenten kroate