Vuani nga pagjumësia? Ky është ilaçi

Nëse vuani nga pagjumësia, duhet t’a provoni këtë përzierje me mjaltë e qumësht. Ajo është ilaçi më i mirë për gjumin. Mjafton vetëm të pini një gotë para se të shtriheni dhe gjumi do të ju zërë shumë shpejtë.

Lifestyle

03/02/2016 05:29

Mjalti dhe qumështi janë përdorur gjithmonë si ilaçe për pagjumësinë. Të dy përbërësit janë shumë të mirë por nëse përzihen së bashku efekti i tyre pozitiv dyfishohet.

Mjalti stimulon lirimin e tripofanit në tru, gjë që ju mundëson të flini gjumë të rehatshëm dhe pa mundime.

Merreni një gotë me qumësht dhe ngroheni pak por jo ta zieni, pastaj lugën me mjaltë dhe pak ekstrakt të vaniljes hidheni në gotën me mjaltë dhe pijeni, pastaj shtrihuni dhe efektin do ta vëreni./lajmi.net