Vite më parë shpërndante frigoriferë dhe lavatriçe, Messias: Ishte momenti më i rëndësishëm i karrierës sime

11:01 | 25 Nentor 2021

Junior Messias ia dedikoi golin e tij debutues në Ligën e Kampionëve ‘atyre që besuan në të’ pasi mbajti gjallë shpresat e Milanit, vetëm disa vjet pasi shpërndau frigoriferë dhe lavatriçe.

Braziliani 30-vjeçar nuk kishte luajtur kurrë më parë në ndeshje evropiane, e aq më pak në Ligën e Kampionëve.

Ai u ngrit mes qendërmbrojtësve për të tundur kokën në një gol të Franck Kessie dhe për t’u dhënë kuqezinjve një fitore 1-0 në Wanda Metropolitano.

“Jam shumë i lumtur me performancën dhe fitoren, do të thotë se jemi ende gjallë, por ka ende shumë punë për të bërë”, tha Messias për ‘Amazon Prime Video Italia’.

“Ishte gjithçka instinkt, unë thjesht ndoqa lëvizjen dhe ruajta qetësinë ndërsa topi më vinte. Kur jeni të qetë, mund të bëni gjëra të mëdha.

“Ajo që ndodhi është momenti më i rëndësishëm i karrierës sime, por përulësia është ende kaq e rëndësishme. Nuk duhet të dënohem me kritika dhe as të gëzohem nga komplimente.”

Në mënyrë të pabesueshme, Messias ishte duke luajtur për Crotone sezonin e kaluar, por edhe më e çuditshme ishte ende duke ofruar lavatriçe dhe frigoriferë për të përballuar jetesën vetëm disa vjet më parë dhe ishte në divizionet amatore deri në moshën 28-vjeçare.

“Këtë gol ia dedikoj familjes sime dhe të gjithë atyre që besuan në mua”, përfundoi 30-vjeçari. /Lajmi.net/