Veseli ngushëllon presidentin e Bullgarisë për vdekjen e djalit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar presidentin e Bullgarisë, Rosen Plevneliev pas vdekjes së djalit të tij, Filipit.

Lajme

12/08/2015 12:15

Në ngushëllimin e Veselit thuhet se ai se bashku me gjithë deputetët ndajnë dhimbjen së bashku me të.

“Me dhembje të thellë morëm lajmin për vdekjen e birit tuaj, Filipit. Unë dhe përfaqësuesit e tjerë të zgjedhur të popullit të Kosovës, iu bashkohemi në dhembje në këto çaste të rënda për ju, duke iu shprehur ngushëllimet më të thella juve dhe familjes suaj”.

“Vizitën tuaj të disa muajve më parë në Kosovë, e konsiderojmë të një rëndësie të veçantë për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë, si dhe forcimin e miqësisë ndërmjet dy popujve tanë”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të kryetarit Veseli.