Vdes Norm Macdonald, komediani i “The Saturday Night Live”

0:00 | 15 Shtator 2021

Komediani i Saturday Night Live vdiq të martën, konfirmon menaxheri i tij për ET.

Vdekja e Norm Macdonald erdhi pas një beteje private nëntëvjeçare me kancerin, konfirmoi për Deadline firma e tij menaxhuese, Brillstein Entertainment, shkruan ET.

Lori Jo Hoekstra, kolegu dhe miku i gjatë i Macdonald’s, ishte me komedianin kur vdiq, transmeton lajmi.net.

Hoekstra tha për daljen se, megjithëse Macdonald kishte luftuar me kancerin për gati një dekadë, ai ishte i vendosur t’i mbante problemet private të shëndetit dhe larg familjes, miqve dhe fansave të tij.

“Ai ishte tejet krenar për komedinë e tij,” tha Hoekstra.

“Ai kurrë nuk donte që diagnoza të ndikonte në mënyrën se si kolegët ose ndonjë nga të dashurit e tij e panë atë. Normi ishte një komik i pastër. Ai dikur shkroi se “një shaka duhet të kapë dikë në befasi, nuk duhet të kuptohet kurrë”. Norma do të mungojë tmerrësisht”./Lajmi.net/