Vdes ish-basketbollisti i NBA

Ish-ylli i basketbollit të Montana, Anthony Johnson ndërroi jetë në Tacoma, Uashington. Ai ishte 37-vjeçar. Johnson kishte qenë në gjendje kritike që kur pësoi një sulm gjatë festës së ditëlindjes së vajzës së tij më 21 tetor. Johnson dhe gruaja e tij, ish-basketbollistja e Lady Griz, Shaunte (Nance) Johnson, kanë tre fëmijë së bashku dhe…

Sport

03/11/2023 14:43

Ish-ylli i basketbollit të Montana, Anthony Johnson ndërroi jetë në Tacoma, Uashington. Ai ishte 37-vjeçar.

Johnson kishte qenë në gjendje kritike që kur pësoi një sulm gjatë festës së ditëlindjes së vajzës së tij më 21 tetor.

Johnson dhe gruaja e tij, ish-basketbollistja e Lady Griz, Shaunte (Nance) Johnson, kanë tre fëmijë së bashku dhe një tjetër rrugës.

Shaunte Johnson shkroi në Facebook të enjten: “Ne festuam përvjetorin tonë të fundit dhe frymëmarrjet e tij të fundit të përqafuara në shtratin e tij, duke shpërthyer këngët tona të preferuara të dashurisë. Unë jam një nga gratë më me fat që kam përjetuar dashurinë (siç) në këtë nivel, për shumë gjatë! Faleminderit të gjithëve për lutjet tuaja! E di që Zoti ynë është ende i mirë, por unë ende ndihem kaq i humbur pa mikun tim më të mirë, të dashurin dhe shokun e skuadrës prej 18 vitesh”./Lajmi.net/