Varroset regjisori Bekim Lumi! – Lajmi.net
Varroset regjisori Bekim Lumi!
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 14:28, 31 July 2018
Dje është ndarë nga jeta regjisori i njohur kosovar, Bekim Lumi.

Lumi, i cili njëherësh ishte edhe profesor i Fakultetit të Arteve në Prishtinë, tash e dy vite është përballur me sëmundjen e kancerit, shkruan lajmi.net.

Lajmi për vdekjen e regjisorit ka tronditur opinionin, ndërsa telegrame ngushëllimi i janë drejtuar familjes së tij, si nga bota e artit ashtu edhe ajo e politikës.

Pas mbledhjes komemorative kushtuar Bekim Lumit, trupi i pajetë i tij u përcoll tek varrezat, ku të pranishëm në këtë ceremoni për t’i dhënë lamtumirën e fundit atij, ishin miqtë dhe kolegët e regjisorit.

Kujtojmë që shfaqja e fundit e regjisorit Bekim Lumi ishte “Arturo Ui”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO