Valon Syla e mban premtimin: Shkon me mindil në debat, ironizon keq me Vitinë

21:33 | 17 Shtator 2021

Gazetari Valon Syla ka mbajtur premtimin e dhënë në rrjetet sociale, se do të vijë në studiot e emisionit të debatit me mindil

Madje, Syla në Pressing ka shpjeguar edhe simbolikën e këtij mindili, që sipas tij ka kuptim ironizues.

“Për çka mbahet mend është mindili, do ta mbaj mindilin në shenjë përkujtimi për ministrin Vitia dhe kandidatin suprem për Prishtinë, në raste të caktuara mund ta heqim, si fjongo nëpër drutë e Prishtinës. Është pak a shumë ky mesazh”, është deklaruar ai

“Unë mendoj që këto zgjedhje janë pak a shumë reciklim nga të gjitha partitë politike, e sidomos nga partia fituese me 50.28 përqind e zgjedhjeve parlamentare. Ku e kemi një ministër që ka dështuar në menaxhimin e Covidit dhe gjithashtu është kandidat për kryetar të Prishtinës”, ka shtuar tutje gazetari Syla.