Vajza e vogël përpiqet të shesë frutë në rrugë – vetëm shikoni se çfarë bëjnë të huajt kur afrohen – Lajmi.net
Vajza e vogël përpiqet të shesë frutë në rrugë – vetëm shikoni se çfarë bëjnë të huajt kur afrohen
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 20:27, 14 September 2018
Në shoqërinë e sotme, ku shumë prej nesh bëjnë jetë të vështira, është e lehtë të harrohet se çfarë po ndodh përreth nesh; rreth qenieve tona njerëzore .

Një video e filmuar në një rrugë në La Paz, Bolivia, ka dalë në sipërfaqe, dhe ka marrë shumë interes online.

Në klip, një vajzë e vogël mund të shihet duke u përpjekur të shesë fruta. Ajo i ka shtrirë me kujdes frutat në një batanije. Duket të jetë një operacion mjaft i zakonshëm, përveç se vajza ka një xhaketë të hollë, një jo të përshtatshme për ta mbajtur atë të ngrohtë, transmeton lajmi.net.

Së shpejti, megjithatë, një burrë dhe një grua kalojnë pranë. Ata ndalojnë dhe fillojnë të flasin me vajzën, përpara se ti ofrojnë asaj një xhaketë rozë të ngrohtë që ta veshë. Ajo është e habitur, e lumtur dhe jashtëzakonisht mirënjohëse – pas të gjithave, tani ajo ndoshta nuk do të ketë më ftohtë ngrijë.

Por kjo nuk është e gjitha. Jo, burri dhe gruaja gjithashtu sjellin një biçikletë dhe ia japin vajzës. Çfarë gjesti fantastik!

Klip në fjalë është shpërndarë gjerësisht në mediat sociale, duke mbledhur mbi 600,000 like. Disa janë të dyshimtë për faktin se ngjarja u regjistrua, por të tjerë e sfidojnë se është mirë të kesh një film në mënyrë që të frymëzojë njerëz të tjerë për të ndihmuar qeniet e tyre njerëzore. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO