Ushqimet që ju ndihmojnë të bini në peshë gjatë verës

Vera e nxehtë ka nevojë edhe për një trup në formë. Dietologët dhe ata që kujdesen për ushqimin nuk i sugjerojnë dietat drastike për rënien e peshave, por as kufizimin ndaj njërit apo tjetrit ushqim vetëm që të humbisni disa kile.

Lifestyle

14/06/2016 09:56

Për të arritur gradualisht peshën tuaj ideale është mirë që të dini çfarë konsumoni, sidomos tani në verë.

Ja ushqimet që sugjerohen të mos i largoni nga vaktet tuaja, sidomos gjatë verës.

Manat

Majdanozi

Ananasi

Frutat e detit

Fiqtë

Fileto salmoni dhe limon

Pjeshkat

Specat

Kumbullat

Shalqiri

Misrat e pjekura

Rrushi i kuq dhe i bardhë

Patate të ëmbla

Domate me misra të ziera

Peshku

Fileto peshku