United mendon për Ziyech

Manchester United mendon transferimin e Hakim Ziyech. United fillimisht ishin të interesuar për transferimin e lojtarit të Ajax, Antony. Shuma e lartë që ekipi holandez kërkonin për të, bëri që ‘Djajtë e Kuq’ të largohen nga gara për lojtarin. Sipas raportimeve të ‘The Sun’, United kanë gjetur alternativën për Antony dhe është anësori i Chelsea,…

Sport

05/08/2022 23:07

Manchester United mendon transferimin e Hakim Ziyech.

United fillimisht ishin të interesuar për transferimin e lojtarit të Ajax, Antony.

Shuma e lartë që ekipi holandez kërkonin për të, bëri që ‘Djajtë e Kuq’ të largohen nga gara për lojtarin.

Sipas raportimeve të ‘The Sun’, United kanë gjetur alternativën për Antony dhe është anësori i Chelsea, Ziyech, transmeton lajmi.net.

Marokeni ka kontratë me ‘Blutë e Londrës’ deri në qershor të vitit 2025 dhe sipas ‘Transfermarkt’ vlerësohet me shumë 28 milionë euro./Lajmi.net/