Umtiti pranon të largohet nga Barcelona

Samuel Umtiti ka pranuar që të largohet nga Barcelona në këtë merkato. Mbrojtësi nuk e ka problem ta lërë “Camp Nou”-n, mirëpo ajo që mund ta mbajë peng këtë proces është paga e lojtarit. Kontrata e mbrojtësit me katalunasit përfundon në vitin 2026 dhe në rast të shkëputjes së kësaj marrëveshjeje Barcelona do të detyrohet…

Sport

09/08/2022 10:47

Samuel Umtiti ka pranuar që të largohet nga Barcelona në këtë merkato.

Mbrojtësi nuk e ka problem ta lërë “Camp Nou”-n, mirëpo ajo që mund ta mbajë peng këtë proces është paga e lojtarit.

Kontrata e mbrojtësit me katalunasit përfundon në vitin 2026 dhe në rast të shkëputjes së kësaj marrëveshjeje Barcelona do të detyrohet ta paguajë pagën e plotë të lojtarit.

Francezi shkëlqeu në fillimet e tij në La liga, por lëndimet e shpeshta e penguan shumë që ta tregojë potencialin e tij të vërtetë. /Lajmi.net/