Tri llojet e syzeve të diellit që çdo mashkull duhet t’i posedojë (Foto) – Lajmi.net
Tri llojet e syzeve të diellit që çdo mashkull duhet t’i posedojë (Foto)
Autori: Lajmi.net Lifestyle 15:02, 10 April 2018
Ndoshta më shumë ka lloje të syzeve të diellit sesa që ka ditë me diell. Keni syze me lense rrethore, me lense katrore, të polarizuara, tranzicionale, të pasqyruara, etj.

 

Blerja e syzeve të diellit mund të jetë proces paksa lodhës sepse gjithmonë duhet t’i përshtatni syzet me formën e fytyrës.

Në një botë ku gjithmonë dalin syze të reja të diellit dhe aksesorë tjerë, padyshim se mbesin vetëm tri stile të syzeve të diellit të cilat duhet t’i keni në konsideratë.

Të gjitha këto tri lloje të syzeve kanë mbijetuar për më shumë se gjysmë shekulli dhe vazhdojnë të mbesin më të popullarizuarat.

Kjo për shkak se kur i blini syzet me formë të duhur, e veçanërisht ato që përputhen plotësisht me formën e fytyrës, ato asnjëherë nuk dalin nga moda.

Më poshtë, mund te shihni këto tri lloje të syzeve të cilat nuk kanë dalë nga moda për më shumë se 50 vite:

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO