Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Transferimet më të mira të sezonit 2018/2019

23:38 | 14 Maj 2019

Premierliga ka mbyllur sezonin 2018/2019 me Manchester Cityn kampion.

Por, disa kampionate tjera, edhe pse janë njohur kampionët, kanë për t’i zhvilluar ndeshjet e xhiros së fundit.

Në fund kanë ardhur edhe Bundesliga, Serie A dhe La Liga.

‘Goal.com’ ka publikuar emrat e transferimeve më të mira të bëra në vitin e kaluar.

Në këto transferime është edhe Cristiano Ronaldo, që nga Real Madrid kaloi në Serie A te Juventus.

Transferimet më të mira të vitit 2018:

Borja Iglesias (Celta – Espanyol)

Ricardo Pereira (Porto – Leicester City)

Fabinho (Monaco – Liverpool)

Raul Jimenez (Benfica – Wolves)

Paco Alcacer (Barcelona – Dortmund)

Nicolo Zaniolo (Inter – Roma)

Duvan Zapata (Sampdoria – Atalanta)

Lucas Torreira (Sampdoria – Arsenal)

Axel Witsel (Tianjin – Borussia Dortmund)

Jaime Mata (Real Valladolid – Getafe)

Krzysztof Piatek (Cracovia – Genoa)

Arthur (Gremio – Barcelona)

Cristiano Ronaldo (Real Madrid – Juventus)

Dusan Tadic (Southampton – Ajax)

Alisson (AS Roma – Liverpool)

/Lajmi.net/