Trajneri i ri i Chelseas vjen me një super përforcim

Jorge Sampaoli bën pjesë në listën e ngushtë të Chelseas për trajner.

Merkato

31/01/2016 09:25

Në rast se Jorge Sampaoli emërohet trajner i  Chelseas, ai do ta transferojë Alexis Sanchezin në Stamford Bridge.

Sunday Express raporton se 55 vjeçari që e udhëhoqi Kilin drejt triumfit në Kupën e Amerikës, është duke e mësuar gjuhën angleze, dhe do ta mirëpriste një kalim te Chelsea.

Dhe, nëse emërohet trajner i bluve, prioriteti i tij do të ishte nënshkrimi me Alexis Sanchezin nga Arsenali, edhe pse Gunners do të kërkonin shumë marramendëse për të, përcjell Lajmi.net.