Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Traileri i filmit “Cruella” i cili po bën ‘namin’ në rrjet, thyen rekorde për 24 orë

12:52 | 23 Shkurt 2021

Foto: Google

Rolin kryesor në këtë film do ta ketë aktorja shumë e dashur për publikun.

Për 60 vjetorin e filmit, ‘Walt Disney Studios’ po i dhuron publikut më të dashur një film të ri dedikuar personazhit të famshëm Cruella De Vil, shkruan Yahoo.

‘The Mouse House’ ka publikuar trailerin e parë për Cruella, një parathënie të 101 Dalmatiane që eksploron vitet e para të Estella de Vil – e njohur më mirë nga nomina e saj e mëvonshme, Cruella, transmeton lajmi.net.

Fituesja e Oskarit Emma Stone luan versionin më të ri të vrasëses së qenve, i cili në këtë pikë të karrierës së saj është thjesht një stiliste aspiruese e modës në Londrën e viteve 1970.

“Që nga fillimi, e kuptova që e pashë botën ndryshe nga të gjithë të tjerët,” thotë ajo herët në trailer, duke lënë të kuptohet se karriera e saj do të marrë një kthesë shumë interesante.

Stone është bashkuar në ekran nga Emma Thompson, e cila luan pronaren e shtëpisë së modës, ku Estella gjen punën e saj të parë.

Filmi duket se do të dhurojë një shfaqje fansastike se si ajo fiton motivin, metodat dhe flokët për t’u bërë Cruella që më vonë e takojmë në 101 Dalmatë.

Stone nuk është aktorja e parë që vuri vulën e saj mbi Cruella, natyrisht. Betty Lou Gerson e filloi rolin në filmin e animuar të dashur nga Boomers dhe Gen Xers, dhe Glenn Close luajti atë në dy filma me të lëshuar në 1996 dhe 2000 që janë të preferuarit e fëmijërisë për gjeneratat e fundit.

Deri më tani, interpretimi i Stone ka sjellë një reagim të përzier nga të gjitha gjeneratat në Twitter, me disa që vlerësojnë atmosferën e filmit të ri dhe të tjerët vënë në dyshim nevojën për një histori të origjinës në lidhje me armikun më të keq të një qeni./Lajmi.net/