Top 10 golat e vitit

FIFA i ka zbuluar 10 kandidatët në garë për çmimin Puskas Award, për golin e vitit 2013. Në këtë listë përfshihen gola të bukur, ndërsa tifozët nga mbarë bota do të mund ta vendosin fituesin duke votuar në fifa.com dhe francefootball.fr, nga sot. Në mesin e kandidatëve janë shënime të disa prej yjeve më të…

Sport

11/11/2013 12:13

FIFA i ka zbuluar 10 kandidatët në garë për çmimin Puskas Award, për golin e vitit 2013.

Në këtë listë përfshihen gola të bukur, ndërsa tifozët nga mbarë bota do të mund ta vendosin fituesin duke votuar në fifa.com dhe francefootball.fr, nga sot.

Në mesin e kandidatëve janë shënime të disa prej yjeve më të mëdhenj në futbollin e sotëm përfshirë Zlatan Ibrahimovic dhe Neymar.

10 kandidatët për golin e vitit:

Peter Ankersen –Esbjerg fB –  Aarhus GF

Lisa De Vanna – Sky Blue FC – Boston Breakers

Antonio Di Natale – Udinese – Chievo Verona

Zlatan Ibrahimovic – Suedi – Angli

Panagiotis Kone – Napoli – Bologna

Daniel Luduena – Pachuca – Tigres

Nemanja Matic – Benfica – Porto

Louisa Nccib – Olympique Lyon – Saint-Etienne

Neymar – Brazili – Japonia

Juan Manuel Olivera – Nautico –  Sport Recife