Tjetër tërmet në Turqi

Një tjetër tërmet është regjistruar në Turqi gjatë mbrëmjes së sontme. Këtë e ka konfirmuar edhe Qendra Sizmiologjike Euro-Mediterane, përcjell lajmi.net. Tërmeti raportohet të jetë shënuar në qytetin e Erzurimit në një thellësi prej 11 kilometrash dhe me një magnitudë prej 3 shkallë të Rihterit. Kujtojmë se tashmë janë bërë gati gjashtë javë prej dy…

Lajme

22/03/2023 19:24

Një tjetër tërmet është regjistruar në Turqi gjatë mbrëmjes së sontme.

Këtë e ka konfirmuar edhe Qendra Sizmiologjike Euro-Mediterane, përcjell lajmi.net.

Tërmeti raportohet të jetë shënuar në qytetin e Erzurimit në një thellësi prej 11 kilometrash dhe me një magnitudë prej 3 shkallë të Rihterit.

Kujtojmë se tashmë janë bërë gati gjashtë javë prej dy tërmeteve shkatërruese në Turqi e Siri, që lanë të vdekur mbi 50 mijë njerëz e miliona të tjerë pa kulm mbi kokë.