Tiger Woods refuzon ofertën e çmendur prej 1 miliard dollarëve

Ikona e sportit të golfit, dhe një prej atletëve më të pasur në histori, Tiger Woods ka marrë vëmendjen e mediave pasi refuzoi ofertën e fundit drejt tij.

Sport

08/06/2022 09:30

Woods pranoi një ofertë nga Saudi Golf, por duket se nuk ka pasur gatishmëri për t’u përfshirë në projekt, përcjell lajmi.net.

Këtë e ka bërë të ditur kreu i Saudi golf, Greg Norman, i cili ka thënë se flitet për shuma të mëdha.

Saudi golf kishin ofruar 1 miliard dollarë për ikonën amerikane, por ky i fundit ka refuzuar gjithçka.

“Woods ka refuzuar mundësinë që të bashkohet. Po flasim për një marrëveshje të çmendur: po flasim për nëntë shifra”, ka thënë Norman për ‘Washington Post’. /Lajmi.net/