Tifozët e Realit mund ta ‘festojnë’ lëndimin e Bale

Real Madrid ka bilanc më të mirë në mungesë të Gareth Bale.

Sport

25/11/2016 13:59

Gareth Bale do të mungojë mes dy deri në katër muaj pas lëndimit të pësuar në ndeshjen kundër Sportingut në Ligën e Kampionëve.

Si do t’ia dalë Real Madrid në mungesë të tij? Lehtë. Statistikat sugjerojnë se ekipi është më i mirë në mungesë të uellsianit.

Sa do që tingëllon e pabesueshme, Bale ka zhvilluar 139 ndeshje me “Los Blancos” dhe ka bilanc prej 99 fitoresh, 21 barazimesh dhe 19 humbjesh, përcjell “Lajmi.net”.

Përqindja e fitoreve me të në ekip është 71.2 %. Kurse, pa të më e lartë, 82.4 %.

Në mungesë të Bale, Real Madrid po ashtu pranon më pak gola, 0.7 për ndeshje.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.