Thyen sërish rregullat! Modelja e njohur zhvishet komplet nudo

Modelja, Marisa Papen u paraqit lakuriq para Murit Perëndimor, në Jeruzalem.

ShowBiz

27/06/2018 22:09

Vitin e kaluar, ajo u burgos gjatë realizimit të një seti fotografik lakuriqsh në një kompleks tempulli në Egjipt, shkruan dailymail transmeton lajmi net.

Marisa Papen, nga Flanders, Belgjikë, mund të shihet duke u mbështetur në një karrige plastike në një çati të sipërme mbi vendin fetar, dhe në një tjetër lakuriq ajo ngjitet në një pol të fluturuar me flamurin izraelit.

Zonja Papen paraqiti fotografitë kontroverse vetëm disa muaj pas një xhirimi lakuriq në një kompleks tempulli në Luxor, Egjipti që po kalonte një natë në një qeli burgu.

Muri Perëndimor ndodhet në Qytetin e Vjetër të Jerusalemit dhe konsiderohet një vend i shenjtë nga hebrenjtë, muslimanët dhe të krishterët.

Fotot e zonjës Papen u morën gjatë një udhëtimi tre-ditor nëpër Izrael, me vizitën e saj në Jerusalem që përkonte me Ditën e Pavarësisë së Izraelit.

“Ndërkohë që pjesa tjetër e Jeruzalemit po festonte, unë isha duke shijuar diellin e pasdites në një tavanë pas një mëngjesi të vrapimit në shkretëtirë – duke kapur kornizat tona të fundit të udhëtimit”, shkruante zonja Papen në blogun e saj.

Rrëfimi nxiti reagime të zemëruara në internet, tek një numër njerëzish duke marrë në Twitter për ta akuzuar atë për mosrespektim.

Duke mbrojtur fotot në blogun e saj, zonja Papen tha se ajo ‘donte të shtynte kufijtë e religjionit dhe të politikës edhe më tej’.

Disa e kanë akuzuar atë për përpjekje të posaçme për të fyer hebrenjtë, pasi Dëshmia Islame e Shkëmbinjve dhe xhamia Al-Aqsa në të djathtë janë nxjerrë jashtë fotografisë së saj dhe të Murit Perëndimor.

‘Nëse vërtet doni të shtyni kufijtë e fesë dhe politikës, keni humbur pikën. Kthehu në Jeruzalem dhe merre përsëri atë pamje me kornizë të gjerë – ndërkohë që mund të shihni Al-Aqsa + Kupolën e Shkëmbit “, shkroi një person në blogun e saj.

Një tjetër shtoi: ‘Pse të punoni kaq shumë në fshehjen e xhamisë së Al-Akts dhe kupolën e artë prapa murit? A ishte kjo në mënyrë që të mos i mërziste muslimanët? Vetëm hebrenj?. /Lajmi.net/