Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Themeluesi i Wikileaks kapet duke luajtur me skateboard në ambasadën ekuadoriane

20:13 | 14 Prill 2019

Julian Assange është kapur duke luajtur me skateboard brenda ambasadës ekuadoriane nga kamerat e sigurisë.

Në video, të marrë nga El Pais, themeluesi i Wikileaks shihet në veshje sportive, gjersa luan me skateboard këmbë-zbathur, transmeton lajmi.net.

Assange duket i zbehtë dhe krejtësisht i çrregulluar në klip.

Wikileaks po përballet me akuza nga ShBA-të për ‘komplot për të kryer ndërhyrje në kompjuterë’, pasi ai botoi dokumentacione të ndjeshme qeveritare në vitin 2010. /Lajmi.net/