Terry largohet nga Chelsea?

Kapiteni i Chelseas, John Terry mund të largohet nga klubi, në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës.

Merkato

19/08/2015 10:47

John Terry mund të largohet nga Chelsea.

Kapiteni dhe ikona e “Blues” ka mosmarrëveshje me menaxherin Jose Mourinho.

Andaj, sipas tabloidit britanik “Daily Express”, ai mund të ndahet me gjigantin londinez.

Terry ka marrë një ofertë nga Fenerbahce, i gatshëm t’i ofrojë pagë prej 2.5 milionë funtesh në vit, në mënyrë që ai të transferohet në Stamboll.