Tërmeti i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet me madhësi 5 goditi në lindje Turqinë të premten, sipas agjencisë së vendit të për katastrofat.

Bota

05/06/2020 23:17

Tërmeti ndodhi në thellësinë e shtatë kilometrave (4.3 milje) në rrethin Puturge të provincës Malatya, tha Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit.

Tërmeti, i cili u ndje në provincat fqinje, ndodhi në 9.06 p.m. koha lokale (1806GMT), shtoi ajo.

Guvernatori i Malatya, Aydin Barus i tha Anadolu Agency që deri më tani nuk kishte raportime për viktima, megjithëse situata ende po monitorohet.